Reklama
Loading...
Reklama

Český brankář Martin Berkovec si připsal do svého životopisu jeden zahraniční úspěch a stalo se tak v jedné z fotbalového hlediska exotické destinaci. Mistrovský pohár totiž zvedl na hlavu v Litvě v dresu tamního týmu Žalgiris Vilnius. Tam přestoupil v loňském roce a jednalo se o jisté fotbalové vysvobození. U Baltu totiž paradoxně získal nejvíc fotbalové jistoty. Celkem devět let byl kmenovým hráčem Slavie, ale nikdy v ní nedostal příliš prostoru.

 

Postupně hostoval v Hlučíně, Táborsku, hned dvakrát v Bohemians 1905 a nakonec v Karviné. Působil jako tichá jistota v brance, ale nikde nakonec nenastala možnost k přestupu. Pravděpodobně mu v tom částečně bránila i Slavia, která si v případě problémů mohla stáhnout z hostování. To se však nikdy nestalo a vzhledem k tomu, jak rostla v posledních letech ve Slavii konkurence, nejevilo se jako reálné, že by se do její branky postavil právě on. 

Až ve třiceti letech dostal konečně pevné angažmá a smlouvu v Litvě má na i příští rok. V tamní soutěži je pohyblivý počet účastníků a každá sezona tak může mít jinou podobu. V posledním ročníku bylo účastníků pouze šest. Soutěž se hraje systémem jaro- podzim a všechny týmy se střetly čtyřikrát. Z dvaceti zápasů jich Martin Berkovec odchytal čtrnáct nevedl si špatně. V šesti z nich udržel čisté konto a má tak velký podíl na tom, že ve dvaceti zápasech inkasoval Žalgiris pouhých čtrnáct gólů.

Když Slavia slavila titul v roce 2017 byl Martin Berkovec jejím hráčem, ale zároveň si kroutil hostování v Bohemians sídlících dvě tramvajové zastávky od Edenu. V Litvě si tak poprvé může patřičně užít mistrovské oslavy, přičemž Vilnius pouze o dva body předčil druhou Suduvu. Nenápadně se tak dostal mezi české fotbalisty, kteří slavili v zahraniční soutěži mistrovský titul. To už mu nikdo nevezme.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Český záložník se zapisuje do historie Hellasu Verona
  • Možná poslední Vaclíkova šance
  • Reklama