Reklama
Loading...
Reklama

Český obránce Marek Suchý bude blížící se evropský šampionát sledovat pouze jako divák. Napětí se u něj však nemusí dostavovat jen kvůli dění na hřišti v podání jeho kolegů, ale slávistický odchovanec bude také řešit jméno svého dalšího zaměstnavatele. V bundesligovém Augsburgu mu totiž končí smlouva a jméno jeho dalšího působiště zatím není jasné. V jeho životopise zatím najdeme tři zahraniční působiště. Rozšíří se jejich počet?

Slavii opustil na začátku jejich hubených časů. V zimě 2009 odešel na hostování do Spartaku Moskva a to se následně proměnilo v přestup. Během první poloviny jeho angažmá se postupně dostal mezi opory mužstva a přestup do Ruska prezentoval jako krok správným směrem.

Vedení Spartaku mu následně předložilo smlouvu až do léta 2017. Ve třetím roce jeho působení se však začal postupně ze hřiště vytrácet, což mělo pochopitelně vliv také na jeho pozici v boji o reprezentační dres.

Vysvobozením pro něj mělo být hostování v Anderlechtu Brusel, ale z něj na poslední chvíli sešlo. Naopak šel jako host do švýcarské Basileje a v létě 2014 do tohoto klubu definitivně přestoupil.

Zdroj: Ina Fassbender/AFP

Dres místního týmu oblékal dalších pět let. Oslavil s ním čtyři švýcarské tituly, zahrál si Ligu mistrů. Společně s brankářem Tomášem Vaclíkem se stal oblíbencem místních fanoušků. V dresu Basileje odehrál takřka sto padesát zápasů a dosáhl zde z hlediska klubové kariéry patrně na svůj vrchol.

Odměnou za povedené švýcarské angažmá mu bylo to v Bundeslize, v jedné z elitních evropských soutěží. Dostal se do ní až po dovršení třicátých narozenin. V Augsburgu podepsal smlouvu na dva roky a součástí kontraktu byla i roční opce.

V Bavorsku si však s fotbalovým štěstím nepotykal. I kvůli zdravotním problémům nikdy nezískal vytouženou pozici v sestavě a na povedené angažmá v Basileji nenavázal. Jaké jsou možnosti pokračování jeho kariéry?

Kam dále?

Už, když mířil ze Slavie na své první zahraniční angažmá, naznačoval touhu se jednou do Edenu vrátit. Nyní v “Kristových letech” se již nachází ve věku, kdy se mohou dostavovat myšlenky na návrat, ale v současné Slavii je velmi těžké hledat své místo na slunci.

Zdroj: AP

Vzhledem k malému fotbalovému vytížení v posledních dvou letech by šel Marek Suchý patrně do předem prohrané bitvy. Mohou se dostavit myšlenky třeba na Mladou Boleslav vedenou jeho osudovým trenérem Karlem Jarolímem. V končící sezoně se zde fotbalově probouzel například další bývalý slávista Jaromír Zmrhal.

Údajně situaci kolem Marka Suchého mapuje i Slovan Liberec, jenž v posledních letech výrazně kooperuje právě s jeho milovanou Slavií. Povedený návrat na českou fotbalovou scénu zde před časem provedl třeba Radoslav Kováč. Ten stejně jako Marek Suchý při zahraničním putování oblékl dres Spartaku Moskva a Basileje.

Existují prý také scénáře v podobě angažmá v Turecku či na Kypru. Fotbalový konec českého obránce není patrně příliš daleko, nicméně si ho zaslouží důstojný.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama