Reklama
Loading...
Reklama

Jan Shejbal! Tohle jméno si bude pamatovat po nedělním zápase asi plno našich fandů. Plný hostující sektor natěšených fanoušků Bohemky sledoval na novém stadionu Hradce Králové v deštivém počasí velmi pohledný zápas. Velmi těžký terén v obou pokutových územích. Asi se shodneme, že takto by asi neměl vypadat prvoligový trávník. Ještě ke všemu v tak krásné aréně, která se v Malšovicích vybudovala. Pojďme si opět rozebrat pár faktorů v mé rubrice.

Odchovanec Shejbal pálil ostrými proti ,,svým“

Hráč, který nosí na dresu číslovku 2. V Bohemce už mu toto číslo patří od února 2023, kdy k nám přestoupil ze Stínadel jako zraněný. Nikdo si ho prakticky nevšiml a vlastně to byla taková paní,, Columbová“. Mezi 80. a 83. minutou vstřelil vousatý odchovanec Hradce Jan Shejbal dva pěkné góly a vystřelil nám bod z nebes. Deset minut před koncem perfektně zavřel zadní tyč a snížil. Bohemka touto brankou vstřelila ve Fortuna lize branku po 310 minutách! O chvilku později měl ve vápně soupeře a na desítce takového místa, že se mohl brankáře Zadražila zeptat ,,kam ho chceš?“ No a bylo vyrovnáno a kotel Bohemky se společně se mnou mohl radovat.

Upřímně jsem byl dost zklamaný a zhnusený po gólu Vašulína na 2:0, že bychom dokázali takový zápas ztratit a prohrát. Naštěstí naši Klokani ukázali, že se jen tak nevzdávají. Shejbal mohl dát klidně i hattrick, ale hlavičkou o dost netrefil branku. I tak musíme bod brát, i když soupeř rozhodně k poražení byl. Konec zápasu byl opět o nervovou soustavu každého klokana, protože ten míč, co letěl po naší lajně, vidím ještě teď.

Na pozápasové tiskové konferenci trenér Jarda Veselý označil Jana Shejbala za takového „polomrtvého“ hráče, který když je zdravý, tak je nadstandartním borcem pro Fortuna ligu. Za našeho kouče dám opravdu ruku do ohně, protože má čich na hráče a hlavně naprostý cit s nimi pracovat a vypiplat si je k obrazu svému.

Výborná hra útočníků

Na hrotu posila z Trnavy Milan Ristovski a pod ním Erik Prekop s Matyášem Kozákem. Musím říct, že tento trojzubec se mi v Hradci fakt líbil. Jasně si každý asi řekne, že třeba Ristovski si zhruba ve 25. minutě při blbém odkopu brankáře Zadražila měl poradit a dát gól. Nestalo se a Hradec vstřelil za pár minut vedoucí gól, který rozhodl o tom, že si tři body neodvezeme. Chtěl situaci řešit až moc fotbalově a míč si zpracovat a zakončit. Bohužel ho jako domácího čapáka zradil nebohý terén a byl za ještě většího ,,moulu“ , než Zadražil.

Ristovski si výborně chodil pro míče, rozehrával a zejména měl podíl na obou gólech. Připsal si také jednu asistenci. Vydržel ve vysokém tempu celých devadesát minut a stejně tak Kozák. Tihle dva si opravdu rozuměli. Prekop se proti svým bývalým spoluhráčům snažil, ale bylo na něm vidět, že ještě není v plné kondici po lehkém zranění v přípravě.

To ještě chyběli proti Hradci Martin Hála, Honza Matoušek a do budoucna odcházející a neustálý marod David Puškáč. Až si všichni doléčí všechny bolístky, tak budeme mít v útoku pořádný přetlak a to je dobře. Zdravá konkurence musí být!

Hrozný terén, dobrý fotbal a špatní pořadatelé

Samozřejmě musím brát v potaz, že v Hradci pršelo skoro celý týden. Okolní řeka byla pořádně rozvodněná. První jarní kolo ani ne v polovině února je taky velká paráda. Hřiště bylo měkké, roztrhané a bál jsem se, že se někdo brzo zraní. Zaplaťpánbůh se tak nestalo a fotbal za to stál.

Pod Lízátky se nakonec sešlo více než šest tisíc diváků a z toho byla zhruba osmina bohemáků. Velký dík patří všem fanouškům, kteří do Hradce dorazili a hlavně těm, co přicestovali vlakem. Já sám dorazil za Bohemkou autem. Před stadionem jsem byl zhruba čtyřicet minut před výkopem.

Pořadatelská služba nás nechala nepochopitelně více než půl hodiny stát jako totální trotly, a jen taktak většina z našich příznivců viděla úvodní písknutí hlavního rozhodčího Marka Radiny. Inu, aréna krásná, pořadatelé špatní a arogantní. Navíc desítky antonů a těžkooděnců. Jako kdyby přijelo pět tisíc fans z Anglie. Bravo! Takhle se dělá fotbal pro fanoušky, vážení!

Nová a moderní Lízátka jsou pěkná, fotbal, jak by řekl Švejk ,,ucházející“ a závěrem důležitý bod z horké půdy Votroků.

Shejbal může hrát všude

Ještě se zastavím u Shejbala. Kouč Veselý ho přivedl z Teplic a věděl o něm, že v dobách největší slávy to byl klíčový muž v obraně Sklářů. Riskoval, ale věřil mu, že se po zranění dokáže vrátit na stejnou vlnu, jako tomu bylo v Teplicích. Shejbal se začíná vyplácet a má obrovskou výhodu v tom, že zahraje prakticky na všech pozicích. Těmito dvěma góly se Honza stal i zároveň druhým nejlepším střelcem celého týmu a v dalším zápase v Ďolíčku proti Viktorce Plzeň může dohnat Prekopa, který má tři zásahy.

Do Ďolíčku přijede Plzeň a chceme vyhrát

Další kolo změříme síly se silnou Plzní, která doma zaváhala s Boleslaví. Trenér Bolky David Holoubek ukázal recept, jak vyzrát na Viktorku. Rychlé kolmice za obranu, aktivní hra a neustálý pohyb. K Botiči se vrátí v barvách hostů i Martin Jedlička a doufám, že mu ten návrat pořádně zhořkne. Chci vidět zaplněný Ďolíček a na konci radost z vítězství. Můžeme hrát s každým a jak už víme, Plzeň nemá Vršovice příliš v lásce.

Ať žije Bohemka, jediná milenka!

Reklama