Reklama
Loading...
Reklama

Další zelenobílý týden je za námi a v klokaní kapse máme veledůležité tři body. Do Ďolíčku přijela oblíbená Karviná a odvezla si porážku 0:1. Nejlepším hráčem zápasu byl Erik Prekop, který vstřelil jediný a krásný gól. Penalta na Prekopa se nepískala, i když měla. Hlavní sudí Machálek nepochopitelně i s videorozhodčím nechal ve hře pokračovat. Naštěstí se vyhrálo, ale rozhodčí si neobhájí už asi nic. V komisi rozhodčích navíc vládne alibismus!

Změna rozestavení a důležitá výhra

Dobrá taktická příprava našeho kouče

Novinkou je, že po dlouhé době jsme hráli se čtyřmi klasickými obránci. Tento krok trenéra Jaroslava Veselého naprosto chválím, a musím říct, že hlavně doma by měla toto rozestavení Bohemka praktikovat. Doma jsme přece jenom vzadu dost zranitelní, protože hrajeme více ofenzivněji, než je tomu na cizích hřištích. V Ďolíčku musíme tvořit a to nám prostě nevoní. Takže v dalším domácím zápase s Libercem, bych znovu rád viděl rozestavení 4 – 2 – 3 – 1, pane Veselý.

Výborní Prekop s Hálou. Hrubý už umí běhat a začíná být přínosem

K samotnému zápasu řeknu, že jsem měl s Karviné obrovské obavy a jsem rád, že to naši borci zvládli a vyhráli. Spadl mi kámen ze srdce po vydřené, ale zasloužené výhře 1:0. Zápas rozhodla luxusní rána levačkou do šibenice Erika Prekopa. Bravo, Jánošíku! 

První poločas se mi hodně líbil. Měl tempo a skvěle na mne působil Martin Hála s Erikem Prekopem. Pochvalu zaslouží i aktivní Robert Hrubý, který během první půlhodiny, byl asi čtyřikrát na malém vápně soupeře a zakončil. Dříve by tam ani nedoběhl. Hrubajz se fakt zlepšuje a jsem za to já osobně rád, protože je to dobrý fotbalista a čas ukáže jeho přínos pro naši Bohemku.

Těsně před pauzou jasná penalta na Prekopa

Bohemka podle komise mohla, ale nemusela kopat penaltu

Hraje se 43. minuta zápasu a Erik Prekop si kryje ve velkém vápně míč před hostujícím Krčíkem, který ho lehce přidržuje. Tento souboj je ještě OK. Ale poté se Prekop zbaví jednoho obránce a na řadu přichází další karvinský obránce Čurma a ten evidentně našeho drženého útočníka přišlápne a následuje pád na zem. Píšťalka hlavního rozhodčího Jana Machálka zůstává němá a u VARu zase sedí „slepýš“ Ondřej Berka, který nechává pokračovat ve hře. Když si vzpomenu, jakou penaltu kopala minulé kolo proti nám Sparta, je mi na zvracení. 

Vyjádření komise rozhodčích je čistý alibismus! Holt nejsme pražská S, ale jenom Bohemka

Doslovné vyjádření komise :

Prekop se ve 43. minutě v šestnáctce dostal do kontaktu s Dávidem Krčíkem a Čurmou. Zatímco při prvním souboji se podle komise hráči vzájemně drželi za dres a k přestupku nedošlo, poté Čurma útočníka Bohemians kopl do nohy a sudí Jan Machálek měl pro Pražany nařídit penaltu.

„Jednalo se o složitou a nejednoznačnou situaci, pád domácího hráče nebyl zcela přirozený, VAR správně neintervenoval,“ uvedla komise.

Co si o tom myslet?

Takže jestli to chápu správně, tak Erik Prekop si měl raději nechat zlomit nohu? Aby se potom možná penalta pískala? Komise oznámí, že to penalta měla být, ale nakonec je to správné rozhodnutí VARu?! Nemělo by to pravidlo být tedy jednotné? Pokud je jakýkoliv tým poškozen, měl by VAR přerušit hru, vrátit se k danému momentu a vykonat spravedlnost. Tohle je naprosto diletanský příštup a alibismus komise rozhodčích. Obhajují, neobhajitelné. Bohužel, rozhodčí, video a komise funguje stále jen pro někoho. Všichni jsme si rovni, ale někdo je rovnější…

Velká marodka

Vondra v nedohlednu, Jánoš s Kovaříkem budou po reprezentační pauze připraveni

Házím na to už ale klokaní bobek a jdu probrat ještě velkou marodku našeho mančaftu. Do utkání s Karvinou chybělo velké množství marodů. Byl to Adam Jánoš, Jan Kovařík, Jan Vondra, Denis Vala, Tomáš Necid a dlouhodobě zranění Vojtěch Novák s Ondřejem Petrákem.

Vondra má z utkání se Spartou trhlinku ve svalu a doktoři zatím neprozradili délku marodění. Zatímco Jánoš s Kovaříkem nebyli do utkání pouze nominování. Trenér Veselý se totiž bál obnovení zranění a to by byl potom velký problém na delší dobu.

Repre pauza

Po odehraném 15. kole tu máme reprezentační přestávku. Držím palce naší fotbalové reprezentaci. Snad hlavní dirigent Jaroslav Šilhavý nasadí správnou melodii a nebude si se svými svěřenci hrát, jako v minulosti pan Bohumil Kulínský.

Ať žije naše milovaná Bohemka, protože je to naše jediná milenka!

Mára od Botiče

Reklama