Reklama
Loading...
Reklama

Klokan je po druhém kole nadstavby zachráněn. Poděkovat za záchranu můžeme hlavně do Zlína. Zápas s Jabloncem začal velmi svižně. Fanoušci ještě nespolykali poslední sousta z bufetu a po minutě jsme prohrávali. Začátek hrůzy nás nabudil, ale opět jsme pálily šance. Naštěstí máme v kádru kluka, který odehrál na jaře v uvozovkách za Bohemku asi deset minut a má na kontě dva jarní góly. Nejdříve David Huf zachránil bod před několika týdny na Baníku a o víkendu nakonec i s Jabloncem. Mára od Botiče je po týdnu zpět.

KLOKAN DAVID HUF TREFIL ZÁCHRANU

Minulý týden jsem se trochu opřel do Davida Puškáče, jelikož dostává přednost před Tomášem Necidem a Davidem Hufem. No a trenér Jaroslav Veselý mne možná vyslyšel a nechal si poradit. Do zápasu s Jabloncem vyslal oba dva alespoň z lavičky. Naopak Puška seděl celý zápas.

Necka odehrál druhý poločas a vysloveně nezklamal. Dostal se do jedné brejkové příležitosti, ale upřímně, v jeho letech už žádným rychlíkem nebude a obránce Jakub Martinec tento souboj nakonec vyhrál.

Hufíno naskočil na závěrečnou čtvrthodinu a dokázal, že je dobrým žolíkem. Tři minuty před koncem nezaváhal a trknul míč do sítě a rozjásal Ďolíček. Trefil alespoň bod a v té době ještě nevěděl, že vlastně i záchranu. S jeho výkony nepanovala příliš velká spokojenost, ale dva důležité góly dal. Když si vezmeme, že takový Puškáč s Milanem Ristovskim nedali na jaře ani jeden gól, je úspěchem, že Hufovi stačilo na dva kusy tak malé vytížení.

Podepíše David Huf s Bohemkou po skončení ročníku smlouvu a spojí budoucnost s klokaní rodinou? Doufejme, že ano, protože v příštím ročníku by mohl právě on, být náhradou za jiné odchozí útočníky.

KÖSTLÍK JE Z FORMY A DOSTY V KLUBU LEGEND

Trošku mne překvapilo, že se do základní sestavy dostal Dan Köstl a to na úkor Adama Kadlece, který má na jaře celkově dobrou formu. Za to Köstlík nemá formu, sebevědomí a není to prostě on. Jak naložil s velkou šancí jsme všichni viděli. Snad je to jen přechodné a špatné období a od nové sezóny to bude zase ten náš starý a dobrý ,,Messi“. Tuto přezdívku mu vymyslel můj kamarád, zakladatel a režisér bohemáckého fanouškovského podcastu ,, S mikrofonem za klokanem“, který si říká Bača.

Snad právě Dan Köstl není jeden z těch, kteří chtějí z Bohemky v létě odejít.

Dosty mezi legendami

Obránce Martin Dostál nastoupil proti Jablonci do svého třístého utkání ve své ligové kariéře. Vstoupil tak do Klubu legend. Blahopřeji a ať Ti to kope, Dosty!

DO HRY VSTUPUJÍ SPEKULACE, ZBYTEČNĚ!

Čekají nás ještě tři zápasy (Karviná, Zlín a Pardubice) a já se ptám, co od nich máme očekávat? Doufám, že kouč Jarda Veselý v dalším zápase proti Karviné pošle na hřiště hráče, kteří nedostali tolik šancí. Mluvím o Necidovi, Hufovi, Matěji Kadlecovi, kluků z béčka a taky navrátilců po zranění. Ať už je to Vojta Novák nebo Adam Jánoš. Pojďme dát šanci jiným, teď je k tomu velká příležitost. Kdy jindy?!

Jsme Češi a proto rádi spekulujeme. Do Ďolíčku ve čtvrtek přijede silně ohrožená Karviná, která potřebuje vyhrát. Není žádným tajemstvím, že právě se Slezany máme dobré vztahy. Jak říká náš tréňa Jarda Veselý ,,Já chci vyhrát každý zápas“. Tak by to mělo být a u profesionálních sportovců dvojnásob. Dnešní doba je ale taková zvláštní a ošemetná. V obecné rovině, spousty fotbalistů má fotbal hlavně jako obživu. Pak je tu druhý typ hráčů, kteří fotbal hrají proto, že ho jednoduše milují a peníze jsou až na druhém místě. U nás na Bohemce to rozhodně o penězích není.

V živé paměti má spousta našich fanoušků loňský výbuch a prohru ve Zlíně 1:4. Tým byl nařčen z toho, že se nesnažil a duel vypustil. Kdo ten duel ale viděl, musel s klidným srdcem říct, že jsme měli velkou smůlu a ševcům tam spadl každý bobeček.

Hrajeme doma v Ďolíčku a nic nevypustíme. O tom jsem přesvědčený.

LIGOVÁ ASOCIACE BY SI MĚLA DÁT FACKU ZA TERMÍNY ZÁPASŮ

Zastavím se u ligové asociace. Kdo vymýšlí takové termínové listiny? Právě ona! Můžeme hádat, kolik fanoušků z Karviné dorazí ve čtvrtek na výkop do Vršovic od 17 hodin. Pokud jich přijede deset, bude to úspěch. Ale v tomto případě to ještě pochopím, protože je to vložené kolo. Přesto fandy Karviné lituji.

Nepochopím ale nedělní zápas Bohemky ve Zlíně a to také od 17:00! Proč se nemůže hrát o dvě hodiny dříve? Všichni víme, že právě do Gottvaldova je nejhorší dopravní spoj v ČR. Na zápas se ještě zdlouhavě a s přestupy dostanete vlakem, ale zpátky? Pokud nejedete autem, nemáte šanci se do Prahy ještě v nedělní pozdní večer po utkání dostat. Klokan je navíc zachráněn a na výjezdu ve Zlíně to bude hodně znát. Přitom by stačilo se v asociaci trochu zamyslet, dát si facku a hrát buďto v sobotu, nebo v neděli v dřívějších hodinách. Fotbal je přece pro nás, fanoušky!

4.5 4 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x