Reklama
Loading...
Reklama

Sobotní zápas naší Bohemky s Viktorií Plzeň byl plný očekávání. Já se na letošní první utkání v Ďolíčku hrozně těšil. Vůbec jsem ale netušil, co mám od zápasu čekat. Marodka je totiž obrovská, a když jsem uviděl naši úvodní sestavu, polil mne studený pot. Další absence několika hráčů klokanů. Samotný zápas v uvozovkách skončil dříve, než začal. Dvě chyby, dva góly a bylo po nadějích na úspěch.

Obrovská marodka a hrubé chyby

Proti Plzni nově chyběl Lukáš Soukup, Adam Jánoš, Tonda Křapka a také dvougólový střelec z minulého kola Honza Shejbal, který se zranil před zápasem. Naopak se nám vrátil do základní sestavy Honza Matoušek a alespoň mezi náhradníky Martin Hála s Davidem Puškáčem. Po pár minutách na hřišti se na seznam marodů opět vrátil obnoveným zraněním Matoušek, kterého hokejovým krosčekem sestřelil stoper Hranáč.

Zápas nám prohrály naivní chyby

Naše lavička čítala pouze jednoho brankáře a sedm hráčů do pole. Taková marodka je alarmující. Zápas to určitě ovlivnilo, ale nebylo to rozhodující, protože naše hra v Ďolíčku mi v posledních měsících přijde naprosto naivní. K rozhodčímu Roučkovi se dostanu níže.

Proti takovému soupeři, jakým Plzeň je, nemůžeme udělat takové školácké hrubky. Chyby přišly v prvních dvanácti minutách dvě a skóre bylo – 0:2! Plzeň naprosto efektivně využila oba naše dárky a bylo po zápase. V současné situaci a marodce nemáme na to, abychom takový mač otočili. Nemáme na to ani hráčskou, ani střeleckou munici.

Konečně jsme v něčem první, bohužel

Sedmnáct vstřelených branek po jednadvaceti kolech je opravdu děsivé. Máme nejhorší střeleckou potenci v lize a myslím si, že do 30. kola se to moc měnit nebude. Útočníků máme na soupisce skoro stejně, jako máme gólů. Tak kde je chyba, trenére?! On má na to školy, já mám ho*no, takhle to jednou řekl náš oblíbený brankář Radek Sňozík, přezdívaný fanoušky ,,Sněhulák“.

K čemu nám je David Huf, když nedostane ani čuch?!

Trenér Jaroslav Veselý si ho do kádru moc přál. Teď Davida Hufa má. Za úvodní dvě kola nastoupil na pár vteřin v Hradci. Já se ptám, proč?

Ten borec přišel jako nejlepší střelec druhé ligy a určitě by nám v současných chvílích pomohl. Jak Davidovi musí být, když na hřiště nastupuje takový Láďa Mužík, který za život odehrál cca nějakých třicet ligových utkání a nevstřelil ani gól? S Plzní jsme se trápili celých sto minut hry. Sterilita, křeč a neschopnost si vypracovat pořádnou šanci. Jedinou vážnější střelu vypustil v poslední minutě Matěj Hybš. To je šílený. O našich rohových kopech raději psát nebudu. Host Martin Jedlička se musel během utkání v brance Plzně několikrát protahovat, rozcvičovat a zahřívat.

Rozhodčí Rouček pouštěl na obě strany a marodka roste

Když jsem si v týdnu přečetl, že bude pískat Karel Rouček, byl jsem rád. Sobotní zápas odřídil ,,anglickým“ stylem a na českou ligu to bylo velmi netypické. Pouštěl letmé a lehké fauly, hráči si na to v zápase postupně zvykali. Pouštěl to na obě strany a to je dobře. Před prvním gólem Plzně pustil Rouček souboj mezi Caduem a Janem Kovaříkem, který se s míčem příliš mazlil a šel si okatě pro faul. Nebudu se vymlouvat. V součtu, jak celkově zápas řídil, byl tento zákrok na hraně, ale obhajitelný. Jenomže jeho posuzování zákroků bylo někdy až za hranou. Odnesl to zraněním Jan Matoušek.

Krosčeky se nepískají?

Neodpískal ale ani jasný krosček na Jana Matouška od Robina Hranáče. Naprosto nepochopitelné rozhodnutí. Maty běží za míčem a z boku se k němu přiřítí na tvrdý souboj připravený stoper Hranáč a sestřelí ho na zem. Mnozí říkají, že měla přijít červená karta. Já bych to tak tvrdě neviděl. Pískal bych faul a dal mu žlutou kartu. Ale je pravda, že si na Matyho vysloveně počkal a bez sebemenší šance hrát míč ho sestřelil a bohužel pro nás mu obnovil zranění. To mě štve úplně nejvíc, protože je to pech a samotný Honza se do toho bude opět pár týdnů dostávat.

Sudí Rouček udělal pár chyb na obě strany a nemůžu říct, že zápas hrubě ovlivnil, ale představte si, že bude tímto způsobem řídit derby pražských S. To by bylo nemožné a byla by to ještě větší jatka, než loni.

Už jsme na úrovni skupiny o udržení

Okupujeme desáté místo ve Fortuna lize. Za námi nás stíhají Jablonec s Pardubicemi a Hradec máme o dva body. Teď máme navíc dva zápasy venku. Nejdřív jedeme do Slezska na Baník a následující týden na Hanou do Olomouce. Jsem realista a nenosím růžové brýle.

Neočekávám nic. Pokud to nebudou dvě porážky, budu rád

Na Ostravu se nám dlouhé roky nedaří a ve Vítkovicích nečekám opravdu nic. Remíza tam bude malá výhra. Vykartovaný Dan Köstl k tomu. Honza Shejbal už by snad měl na Ostravu být fit. Další marodka jiných hráčů už snad nepřijde.

Zápas v Olomouci je snad ještě větší neznámá. Sigma ještě nedala na jaře gól. Pokud dokážeme uhrát v tomto dvojzápase ve Slezsku a na Moravě jakékoliv body, bude to úspěch. Je ale pravděpodobné, že po 23. kole budeme ve skupině o udržení. Doufám, že se mýlím, míč je kulatý a fotbal nemá logiku.

Výborní fanoušci a velké kulatiny legendy

Utkání s Plzní bylo téměř vyprodané a sledovalo jej přes 6200 hlav. Krásné úvodní choreo a jak už to u našich fanoušků bývá, po celý zápas povzbuzovali zelenobílé kluky. Gólu jsme se sice nedočkali, ale i zítra vyjde sluníčko a bude lépe.

Před úvodním hvizdem byla na hrací plochu pozvána další klubová legenda. Bývalý záložník a útočník Bohemky pan František Knebort oslavil v lednu 80. narozeniny.

Přeji, všechno nejlepší a hodně zdraví do dalších let.

Ať žije Bohemka, jediná milenka!

Reklama