Reklama
Loading...
Reklama

Gól, který nám nepomohl, ba naopak. Natěšený a zaplněný Ďolíček se těšil ve 28. kole na další derby se Spartou. V podstatě každou sezónu k nám přijedou letenští v kolísavé formě. Jinak tomu nebylo ani při sobotním odpoledni. První poločas nabídl dobrý fotbal. Když nás dostal po čtyřiceti minutách do vedení střelec posledních týdnů – Lukáš Hůlka, zdálo se, že minimálně do šaten budeme odcházet spokojenější. To se nestalo a Sparta vyrovnala a šla si za výhrou. Bohužel už od roku 2001 čekáme na setnutí rivala z Letné. Čekat budeme dál.

Náš vedoucí gól zapůsobil jako projímadlo

Nebudu dopodrobna rozebírat samotný zápas. Asi jsme to všichni viděli. Kapitán Lukáš Hůlka se nejdřív zastřeloval, aby nakonec při své druhé šanci překonal hlavou Vindahla a poslal nás do vedení. Všichni očekávali, že Sparta bude po našem gólu psychicky dole. Možná pár vteřin dole byla, ale my jsme se regulérně po naší brance podělali z toho, že nad mistrem vedeme. Do poločasu vyrovnal ze standardky stoper Vitík a mohlo být ještě hůře.

Utkání se vůbec nepovedlo naší stoperské trojici – Vondra, Křapka, Hybš. Zejména Křapíno byl jako na kolotoči a Veljko Birmančevič si z něho dělal kašpárka na hraní. Ovšem hned po rozehrávce po našem inkasovaném gólu namazal jako na zlatém podnose Jan Vondra míč Birmančevičovi a ten Soukyho naštěstí nepřekonal. Další šance byla, kdy v nastavení Krejčí minul z malého vápna hlavou. Takže jsme to totálně nezvládli. V tu dobu se naše herní a psychické rozpoložení rovnalo asi jako dětem v mateřské školce, které brečí po rodičích a některé z nich mají v plenkách dokonce pořádné dárečky.

Pětiminutové nastavení sudího Berky bylo dost dlouhé a podivné, ale na druhou stranu, vyrovnání přišlo v  minutě 45+2. Na pět minut to sice nebylo, ale takové tři minutky by byly v pořádku.

Gól Sparty a pak střídání, které mohlo přijít už o pauze

První poločas pro nás skončil ještě nadějnou remízou. Prakticky už v průběhu první půlky jsme na tribuně řešili, že musíme brzo vystřídat a přejít z rozestavení se třemi obránci na čtyři. Takový Tonda Křapka fakt sparťanské hráče a zejména Birmu nestíhal. Tonda nehrál špatně, ale není to žádný sprinter.

Volal jsem po tom, ať se Adam Kadlec zasune na místo Křapky na jeho pozici stopera a do hry se dostane i Dan Köstl, který může hrát beka, nebo halvbeka. Ta střídání přišla, ale trochu později, než jsem čekal. 

Hned po změně stran jsme ztratili lacině míč a Sparta dala gól. V tu chvíli bylo prakticky po zápase. Sportovně musím říct, že takový Birmančevič je úplně jinde než celá liga. Ani náladový Haraslín se mu momentálně nevyrovná. 

Určitě máte někdy v hlavě to, že i když prohráváte jenom o gól, nedá se to vlastně otočit. Já takový pocit a dojem měl a něco mi napovídalo, že na tom naši hráči byli podobně. Když udeřil čtvrthodiny před koncem Birma znovu, bylo po zápase. Naděje porazit v milovaném Ďolíčku Spartu opět vyhasla. Neměli jsme na to ani sportovně, ale hlavně ani mentálně. Musí se sejít prostě všechny faktory, jinak nemůžeme uspět. Neporazitelnost Sparty v našem svatostánku trvá už skoro čtvrt století a to je šílené…

Oprávněně naštvaný kouč Veselý. Budoucnost hráčů?

Ve většině případů svůj mančaft kouč Jarda Veselý chrání, v sobotu ale ne. Naprosto po právu. Regulérní pokakání celého týmu za našeho vedení a následné dárky jako od Santa Clause. Takto trenér ve zkratce shrnul prohru 1:3 s letenskými. Já s ním souhlasím a podepisuji. Po dlouhé době byl kouč Veselý na tiskovce velmi naštvaný a napnutý jako struna. Snad budou další zápasy veselejší, protože pohled na tabulku je žalostný.

Jako každý ročník se nám nevyhnou ani spekulace, kdo z hráčů opustí Bohemku? Hostování končí Michalu Beranovi, který chce za každou cenu do zahraničí. Upřímně si myslím, že Bohemka je jeho strop a velkou díru do světa neudělá, protože nemá čísla. To jsou fakta. Smlouva končí Lukáši Hůlkovi a o něj bude obrovský zájem v celé lize. I o další naše lepší hráče bude zájem. Uvidíme v budoucnu, ale jsem realistou. Ani u kouče Veselého si nemůžeme být jistí, zda zůstane. Sedět na dvou židlích se nedá donekonečna a jeho rodina tím trpí.

Desítka bude malým zázrakem

Jedenácté místo v tabulce Fortuna ligy je bídným umístěním. Když si vezmeme, že jsou před námi takové týmy, jako je Slovácko a Olomouc a jsou totálně bez formy, kroutíme hlavou. Na druhou stranu, oni mají nahráno z podzimu a nemusí se třást o záchranu, jako naše Bohemka.

Víkendové výhry Olomouce a Teplic nás prakticky odsoudily k tomu, abychom se začali chodit modlit do kostela. V dalším zápase musíme vyhrát v Karviné a pak doma skalpovat Pardubice. Jestli chceme hrát střed, nic jiného než dvě výhry nás už nezachrání. Když se tak nestane, hrajeme skupinu o udržení, a to bude opravdová bašta a fotbalová lahoda. Jablonec, Pardubice, Zlín, Budějovice a Karviná. Tam možná povedou naše cesty. 

Dokud je šance, bojujme společně za Bohemku!

Nový SLO Vláďa Pavlík nahradil Martina Kurku. Respekt oběma

Musím zmínit našeho nového SLO (role kontaktní osoby s fanoušky) Vladimíra Pavlíka. Tenhle sympatický borec na konci roku nahradil dlouholetého SLO Martina Kurku. Přiznám se, že jsem novému SLO nevěřil, že dokáže Kůru plnohodnotně nahradit. Vláďovi jsem dal pár měsíců čas a on dokázal, že jsem se mýlil.

Martin Kurka dělal hodně černé práce, která až tak nebyla vidět a přesto byla strašně důležitá pro klub a fanoušky. Vždyť se svou pílí dostal až na vrchol SLO a to je fotbalová reprezentace Česka. Velký respekt a děkujeme za Tvou práci, Martine. 

Na Vláďovi Pavlíkovi je hodně vidět práce s těmi modernějšími prvky. Jeho práce je více vidět než právě Kůry. Oba jsou skvělý, pracovití a navíc velcí sympaťáci. 

Společně s tiskovým mluvčím Petrem Koukalem dělá Vláďa Pavlík nový klokaní podcast s názvem ,,1905“. Ten vychází každých čtrnáct dní a má velký úspěch. Další novinkou je fanzóna před zápasy v Ďolíčku. S Jabloncem již fanzóna proběhla a přilákala spousty nových fanoušků. Další se chystá na poslední kolo s Pardubicemi. 

Minulý čtvrtek byla další novinka. Proběhl první bohemácký hospodský kvíz a my jsme na něm samozřejmě nemohli chybět. Náš tým ,, S mikrofonem za klokanem“ skončil na čtvrtém místě, respektive na druhém, protože první dvě příčky, obsadili hráči Bohemky a vedení klokanů a svých cen a míst se vzdali na úkor fanouškovských týmů. Celkový počet třinácti družstev je skvělý počin. Perfektní akce! Zatím je to ze strany nového SLO opravdový gól a jen tak dál, Vláďo!

Ať žije Bohemka, jediná milenka!

5 3 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře

5 3 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x