Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Martin Adamec
Rubriky, Mára od Botiče, Český fotbal

Mára od Botiče: Bohemka by za tuto sezónu zasloužila červenou

Bohemka skončila na konečném třináctém fleku naší Fortuna ligy. Špatný ročník je za námi a musí být lépe, klokani. Naprosto podepisuji to co řekl na tiskovce trenér Jaroslav Veselý: ,,jsem rád, že už sezóna skončila a můžu jet na dovolenou.“ V posledním duelu letošní sezóny jsme se v Ďolíčku rozloučili smutnou porážkou 0:1 s Pardubicemi. Byly vidět doslova tristní výsledky v nadstavbové části na našem svatostánku. Pouhý jeden bod je ostuda a trenér slibuje velký řez v týmu. Mára od Botiče se hlásí v letošní sezóně naposledy.

Bohemka ukončila ročník nulou a s nulou

Takže na závěr tu máme nula bodů, nula gólů a málem i střel na bránu. Prohra 0:1 při níž se stal jediným střelcem pardubický Kryštof Daněk ve druhé půlce. První střela našeho týmu v zápase přišla až deset minut před koncem – smutné. Více k tomuhle zápasu asi nemá cenu psát.

Všichni jsme rádi, že tuhle jarní bídu máme za sebou. Vyhnuli jsme se baráži a sestupu a to je jediná kladná zpráva v letošním roce. I když po té loňské a veleúspěšné sezóně, je tato sezóna velkým zklamáním. Nečekal jsem stejný zázrak, ale v boj o tvrdou záchranu jsem opravdu nedoufal.

Trenér Jarda Veselý si po závěrečném hvizdu a před poslední děkovačkou jako správný chlap vzal od Koukyho mikrofon a za celou sezónu se fanouškům omluvil. Z jeho slov bylo cítit, jak je naštvaný a chce v Bohemce zůstat i po jeho návratu z ME v Německu. Věřím, že s novým asistentem Standou Hejkalem okysličí mančaft a začnou společně tvořit nový a konkurenceschopný tým na klidný střed tabulky.

Puška se rozloučil se zelenobílou rodinou stylově a po svém

Na druhý poločas poslal trenér Veselý za nevýrazného Milana Ristovskiho na plac Davida Puškáče. Já trochu doufal, že ve svém posledním zápase dá třeba i gól. Nedal. Rozloučil se úplně jinak a jak jsme už u něj na jaře zvyklý. V 77. minutě dostal druhou červenou kartu letošního jara. Pokud dobře počítám, tak vstřelil za celý ročník stejně branek, jako inkasoval v jarní části červených. To jest perfektní bilance našeho bývalého snajpra přičemž v Jablonci se na něj už moc těší. Poslední půlrok už v Bohemce prostě neměl být. Tento názor jsem psal už dříve v mé rubrice a jen jsem se v tom utvrdil. Věřím trenérovi, že na tréninku patří Puškáč k nejlepším, ale přenést si do zápasu výkon z tréninku, čistou hlavu a obavu se nezranit v zápalu boje, je u něj nadlidský počin.

Každopádně, Ti děkujeme Puško, za hezké roky v Bohemce. Ať se Ti v budoucnu vyhýbají zranění a zbytečné fauly.

Některé odchody jsou veřejně známé

Kouč Veselý slíbil velký řez, okysličení a omlazení celého kádru. Je to rozhodně potřeba. Týkat se bude hlavně útočníků a odejít má až šest hráčů. A to si nejsem jistý, jestli do toho samotný kouč počítá i už dopředu proklamované odchody, ale spíše ne. Tak si trochu popřemýšlím. Odchod Davida Puškáče kouč nemyslel, ten je médiím a fanouškům jasný. Michalu Beranovi u nás končí hostování ze Slavie a samotný Beran už se učí mluvit polsky, takže Manchester United to asi nebude. Za tři roky nenasbíral v Bohemce žádná čísla. Hezky se na něj dívá, ale to je všechno. Chybět nám bude jenom jeho neustálý pohyb.

Můj pohled na odchody z Ďolíčku

Brankářské trio Lukáš Soukup, Roman Valeš a Michal Reichl nejspíš zůstane. Velmi špatný ročník prožil Dan Köstl. Letos jsem u něj skoro neviděl ten entusiasmus, fotbalovost a zápal. Možná by taky potřeboval změnu, ale o něj bych nerad přišel. Pokud budeme i v budoucnu hrát na tři stopery, nebránil bych se ani odchodu Tondy Křapky. Občas dá gól, ale chybí mu rychlost a to opravdu výrazně.

Máme tady zraněné. Defenzivní záložník Adam Jánoš skoro celou sezónu promarodil a letos mu bude 32 let. U něj si nejsem jistý a viděl bych to tak, že se u nás spíše rozloučí. Vojtěch Smrž je další defenzivní hráč, který už půl roku laboruje se zánětem stydké kosti. To je velký průšvih. Bohemka ho před necelým rokem s velkou pompou přiváděla a dokonce za něj zaplatila i nemalé peníze. U Botiče má ještě platnou smlouvu avšak takového lazara v současné době nekoupí nikdo. Něco v něm je, jen se uzdravit. Pak tu jsou další zranění Denis Vala a Vojta Novák. Druhý zmiňovaný se už zapojil pomalu do hry.

Osobně bych poděkoval a rozloučil se s Robertem Hrubým, ale má platný kontrakt. Více jsem si sliboval rozhodně i od Martina Hály, který je skvělý fotbalista, ale působí na hřišti jako flákač.

No a naši útočníci? To je balada sama pro sebe. Podle mého skončí Tomáš Necid, Matyáš Kozák a dříč Láďa Mužík. Milan Ristovski by za mne měl pokračovat. Honza Matoušek je jediný jistý. Ten zůstane. Velkou neznámou je David Huf, na kterého máme opci. Nedostal pořádné šance a přesto byl na jaře druhým nejlepším střílejícím útočníkem za Erikem Prekopem, který má laso z Baníku Ostrava a s velkou pravděpodobností odejde s vidinou lepší gáže a Konferenční ligy.

Posily a podpisy zkušených budou

Když se podívám na Pardubice a vidím v jejich kádru Denise Halinského, Kryštofa Daňka či Michala Hlavatého jsem smutný, že takový hráči nehrají u nás, ale na východě Čech. Jasně, o všechny tři asi perníkáři přijdou, ale je na ně pěkný pohled jak se s míčem dokážou fotbalově mazlit.

Jistý a dohodnutý je Dominik Pleštil z Jablonce. Velký zájem máme i o kapitána Hradce Králové a zlého muže Petra Kodeše, u něj je to na spadnutí. Určitě přijdou ještě útočníci. Jdou nějaké informace, že takový Venca Drchal by rád odešel z Jablonce. Bohemka ho chtěla podepsat už po jeho loňském hostování u nás, ale jeho agent Pavel Paska ho upsal k Peltovi. Nechme se ale překvapit, kolik toho majitelé vytáhnou letos z pokladničky, protože doba kdy k nám chodili hráči za kilo klobás a basu piv, už je dávno pryč.

Co se týče našich zkušených hráčů a jejich prodloužení smluv, tak Pepa Jindřišek by měl podepsat na další rok a může tak dál překonávat svoje rekordy. Koho musíme jednoznačně podepsat je Honza Kovařík, který nás na jaře společně s Prekym a Hůlisem zachránil před daleko větší pohromou, než je konečné třinácté místo.

Navždy věrní

Nečitelnost, velký lazaret, boj o záchranu, několik ostudných zápasů a zoufalá koncovka. To je ve zkratce ohlédnutí za skončeným ročníkem Fortuna ligy 2023/24. Jsem rád, že letošní ročník už skončil…

Děkuji trenérovi Jardovi Veselému za to, jak férový dokáže být a za všechny jeho slova, které mají hlavu i patu. Vykročte pravou a udělejte radost českému národu i ve fotbale trenére. Víkend nám ukázal, že můžeme být sportovně na naší malou zemi právem hrdí.

Těším se na ročník následující stejně jako všichni naši věrní fanoušci. Společně za Bohemku a naše zelenobílé barvy. Navždy věrní!

4.7 19 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x