Reklama
Loading...
Reklama

Již na jaře avizovaná změna identity FK Teplice s sebou nepřinesla pouze nové logo, ale také dres. Ten už však nezdobí kočkovitá silueta loga Puma. Do sezóny 2023/24 skláři vstoupí i s novým dodavatelem sportovního oblečení. Vítězem výběrového řízení se nakonec stala italská společnost Macron. Významným kritériem byla při výběru dodavatele i možnost vlastní úpravy dresů.

„Společnost Macron byla právě v těchto parametrech naprosto před svou konkurencí a myslím, že se fanoušci mají opravdu na co těšit,“ okomentoval výběr ředitel Rudolf Řepka.

Jelikož klub novou podobu dresů již odhalil, můžeme dnes dát řediteli klubu ze Stínadel pouze za pravdu. Nová domácí sada dresů je skutečně mistrovským dílem a pro leckterého fanouška fotbalu bude i zajímavým sběratelským artiklem. To i v případech, kdy klubu ze severu Čech zrovna nefandíte. Na dresu totiž najdeme řadu na první pohled nepatrných detailů, které z něho ovšem činí nejen v českém prostředí naprostý unikát.

DRES JE VĚNOVÁN STADIONU NA STÍNADLECH

Celý dres je věnovaný 50. výročí stadionu Na Stínadlech. V přední části tak lze rozeznat vyražené obrysy teplického stadionu. Na rukávech se ukrývají obrysy střepů, které symbolizují sklářskou historii klubu. Na zátylku pod límečkem najdeme GPS souřadnice, které neodkazují na nic jiného než na přesnou polohu Stínadel. Dres skýtá ještě jedno tajemství, které zůstane před zraky většiny diváků ukryto. Na vnitřní straně dresu, na spodním švu, se kolem dokola line silikonový pásek s nápisem Na Stínadlech doma jsme“.

Určitě nechci roli nového dresu na výkony hráčů nijak přeceňovat. Přesto doufám, že alespoň v některých z nich vzbudí stadion na hrudi i nové logo FK Teplice pocit hrdosti a sounáležitosti s klubem i městem. A to je něco, co by pár procentních bodů do výkonu klidně přidat mohlo. Nové dresy si budete moci prohlédnout v sobotu 22. července od 15:00 hodin v domácím zápase Teplic s Plzní.

TEPLICE ZATÍM HRAJÍ V ČERNÉ

Ne snad, že by do té doby Teplice neměly v plánu odehrát jakýkoliv zápas. Už v minulých sezónách se však stalo, že si žluto-modrou domácí kombinaci klub nechal až na první ligový zápas. FK Teplice za sebou mají v rámci přípravy první dva vítězné zápasy proti Vlašimi (3:2) a Viktorii Žižkov (2:1). Ač byly v obou zápasech vedené jako domácí tým, hráči nastoupili pokaždé v černé venkovní sadě. Historie se proto bude nejspíš opakovat.

Reklama