Reklama
Loading...
Reklama

Už túto nedeľu o 16:00 sa odohrá najočakávanejší zápas Slovenskej Fortuna Ligy. Stretnutie medzi domácou Dunajskou Stredou a hosťujúcim Slovanom Bratislava. Celky od seba delia len 2 body, takže je jasné, že nikto nikomu nič nedaruje. Do nedávna dokonca existovala možnosť, že by sa na štadión dostalo aj zopár priaznivcov.

Najkvalitnejšie derby

Hoci bitky medzi Bratislavským klubom a Spartakom Trnava sú považované sa najslávnejšie, v tejto dobe to tak kvalitatívne určite nieje. Vzhľadom na to, že obe mužstvá majú na vrchu tabuľky výrazný náskok pred ostatnými, aj vďaka tomu že Spartak sa od zisku titulu v sezóne 2017/2018 výraznejšie nepresadil.

Nie len kluby ale aj národy

Hoci liga býva väčšinou len ukážka sily na klubovej úrovni, v nedeľu bude tomu trochu inak. Veľkú časť fanúšikovskej základne DAC, tvoria priaznivci z Maďarska. Je známe, že Slováci nikdy nemali so svojimi južnými susedmi najlepšie vzťahy.

Veľa okresov na juhu Slovenska používa v hojnom počte Maďarské názvy ulíc či podnikov. S týmto sa krajina, označovaná ako srdce Európy nikdy nezmieri. Rovnako, ako s tým, akú veľkú podporu z juhu má Dunajská Streda.

Zlá krv

Dobrý vzťah s belasými nemá v našich končinách skoro nikto.  Avšak medzi dvoma nedeľnými súpermi vzniklo najväčšie nepriateľstvo v roku 2008. Už predtým mali jeden druhého po krk, no udalosti počas hry to dorazili úplne. Odhliadnuc od toho, že Slovan vyhral 4:0, už pred začiatkom bolo jasné, že udalosti čo sa stanú budú mať dlhodobú dohru.

 

Na štadión bolo vpustených 15000 divákov! Hoci kapacita bola len 8000. Tisícka z toho patrila hosťom. Vzhľadom na nepokoje ktoré vznikli bola do sektorov domácich vpustená zásahová jednotka. Veľa ľudí prišlo k úrazu, aj v dôsledku toho, že brány boli v celom objekte zamknuté.

 

Maďarský obyvatelia vtedy oznámili, že Bratislavský klub nie je len súperom, ale hlavne nepriateľom na život a na smrť.

Priamy súboj o titul

Hovoriť o zisku majstra ligy je po 10. kole extrémne skoro. Na druhú stranu obaja adepti majú výrazný náskok. Zatiaľ čo rozdiel medzi tretím a ôsmym sú len 4 body, rozdiel tretieho a druhého je alarmujúcich 9 bodov. A to k tomu musíme prirátať aj to, že Žilina ktorá sa nachádza na treťom mieste obrala oba tímy o body.

Zápas napokon bez fanúšikov

Hoci u nás stále platí, že priaznivci majú, aj vzhľadom na situáciu nepovolený vstup na štadión, tak v Dunajskostredskom klube sa pokúsili nájsť spôsob, ako tam dostať zopár permanentkárov. Spočívalo to v tom, že by sa držitelia permanentiek podrobili testom na COVID 19.

 

Bohužiaľ nakoniec neprešiel ani tento návrh a tak sa zápas mesiaca Slovenskej ligy odohrá pred prázdniny tribúnami. Konečný výsledok tejto národnej bitky je stále záhadou, každopádne vzhľadom na neúčasť divákov bude značne oslabená výhoda domáceho prostredia

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama