Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Baník Hapal jaro
FOTO: FC Baník Ostrava
Český fotbal

Liga se chystá na zimní spánek. Baník je na dokonalé hraně

Podzimní dění nejvyšší ligové soutěži za sebou udělalo tečku. Vánoce budou hráči Viktorie Plzeň slavit jako největší adepti na mistrovský titul a pro Pardubice by byla záchrana ligové příslušnosti velmi dobrým opožděným vánočním dárkem. Nic na tom nemění ani překvapivá remíze ze vzájemného duelu. Velmi zajímavý příběh však můžeme vidět i na pozicích znamenajících ligovou šeď, kde se momentálně nachází například Baník Ostrava. Před začátkem sezony by se jednalo o velké ponížení. Vzhledem k průběhu podzimu se jde ale vlastně o celkem šťastný konec.

KRÁSNÁ TEČKA ZA NEPOVEDENÝM PODZIMEM

Poslední tři sezóny začínal Baník Ostrava s pohárovými ambicemi, ale jejich naplnění nikdy nedostalo reálné kontury. I začátek tohoto ročníku se jevil jako předehra dalšího nepříjemného fotbalového debaklu. Tento scénář se podle všeho konat nebude, ale pohárové příčky se momentálně neslučují s českou fotbalovou realitou. Za trenérský přešlap v podobě příchodu Pavla Vrby musí Baník zaplatit.

Zpětně se jeví jako nejpovedenější transfer příchod Pavla Hapala na post hlavního trenéra. S týmem si však fanoušci na podzim spojí například nečekané domácí porážky s Olomoucí, Teplicemi či Brnem. Ty měly zásadní vliv na současnou pozici týmu v ligové tabulce a před Vánocemi se objevuje v souvislosti s ostravským klubem až příliš mnoho otázek. Baník přezimuje s malou ztrátou na pohárové příčky, ale zároveň má podobně úzký náskok na týmy bojující o záchranu.

Zdroj: FC Baník Ostrava

HLAVNĚ ZVLÁDNOUT ZAČÁTEK JARA

Jedno české přísloví říká: “Konec dobrý, všechno dobré”. U Baníku však vytváří vítězství nad Bohemians závazek pro začátek ligového jara. V prvních třech utkáních se totiž ostravský tým střetne s celky, které se momentálně nacházejí v ligové tabulce pod ním. Do zápasů ve Zlíně, Teplicích a následného domácího střetnutí s Jabloncem půjde Baník podle všeho v roli favorita. Té se však v posledních letech v podstatě nikdy nedokázal správně zhostit, což mělo za výsledek nenaplnění předsezonních cílů.

Nyní přichází otázka, zda není ligová pauza pro Baník špatně načasovaná. V době, kdy tehdy ještě Vrbův tým měl za úkol vylepšit ostravským dětem letní prázdniny, by byli všichni baníkovci za jistou pauzu vděční. Nyní se však zdá, že tým Pavla Hapala nabral správný směr. Má tak za úkol na závěr podzimu správně navázat. Pokud se to povede, mohou se dostavit do Ostravy hezčí fotbalové myšlenky.

Reklama