Reklama
Loading...
Reklama

Zdá se, že mediální tlak z Velké Británie na slávistického obránce Ondřeje Kúdelu neustává. Při zápase kvalifikace na MS 2022 Wales – Česká republika pronesl nepochopitelný výrok komentátor přímého přenosu na stanici Sky Sports.

Zápas plný zarputilých soubojů už se chýlil ke konci, když se Gareth Bale ve vzdušném souboji ohnal loktem a trefil bránícího Kúdelu do obličeje. Český obránce strávil nějakou chvíli v leže na zemi, zatímco ho zdravotníci ošetřovali.

Jelikož se hvězda Tottenhamu před výskokem ohlédla za sebe, dá se dokonce spekulovat, jestli v samotném ohnání rukou nebyl úmysl.

Nepochopitelná byla však reakce komentátora na britské stanici Sky Sports. Ten totiž po Kúdelově střídání okomentoval celou situaci hodně nevybíravě.

„Moc lidí z fotbalového prostředí se nebude zlobit, že (Kúdela) dostal do obličeje.”

Odkazuje tím na incident ze zápasu Evropské ligy mezi skotskými Rangers FC a Slavií. V závěru utkání byl Kúdela nařčen protihráčem Glenem Kamarou z rasismu, načež byl stejným hráčem po zápase napaden v útrobách stadionu.

Touto událostí se nadále zabývá UEFA a platí presumpce neviny. Na britských ostrovech se ovšem spustil hon na stopera Slavie, který tak už dva týdny čelí mediálnímu tlaku. To potvrzují ostatně i komentáře k zákroku na sociálních sítích.

Probíhající tlak na hráče dospěl před zápasem až k tomu, že na utkání do Walesu neměl původně vůbec letět kvůli obavám slávistického vedení o jeho bezpečnost. Přímo s reprezentačním týmem Kúdela sice neodletěl ale dopravil se potají později.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama