Reklama
Loading...
Reklama

Slovan Liberec přivádí velké jméno! Z nizozemského PSV Eindhovenu získal českého reprezentanta do 21 let Michala Sadílka. Opět se jedná o v Liberci oblíbené hostování. Jednadvacetiletý Sadílek by měl liberecký dres oblékat do konce sezony, ale PSV má možnost si českého reprezentanta stáhnout už v zimní přestávce.

Sadílkova pozice je ve středu zálohy a na tuto pozici by s ním měl počítat i trenér Pavel Hoftych. V reprezentaci do 21 let hraje hráč navržený za finanční pomoc v boji s koronavirem na státní vyznamenání levého beka a je tak využitelný i na této pozici. Do PSV český talent přestoupil v roce 2016 ze Slovácka a za A tým nizozemského klubu debutoval už v roce 2018. Zkušenosti už má ze zápasu Ligy mistrů a nakoukl i do A týmu reprezentace.

Nutnost širokého kádru

Kvůli pozdějšímu začátku se budou základní skupiny evropských pohárů hrát ve zběsilém tempu. Hlavní fáze EL začne už 22. října a první půlka skupin se odehraje během tří týdnů. První zápasy odvet se odehrají 26.11., přičemž se opět až do konce skupin bude hrát každý týden. Účastníci evropských pohárů by tak měli mít ještě širší kádry než v předchozích sezonách a na tom se Liberec snaží zapracovat.

Pavel Hoftych už po postupu do základní skupiny EL avizoval, že kvůli nabitému programu, který jeho tým čeká, bude potřebovat přivést nové hráče. Michal Sadílek je hráč, který znamená nejen rozšíření, ale i velké posílení kádru. Defenzivní středopolař svůj dočasný odchod z PSV pro web reprezentace vysvětlil následovně. „Aktuální sezóna pro mě začala trochu rozpačitě: chodil jsem jen do menších částí zápasů a letos mám ambici odehrát co možná nejvíc zápasů. Minulý čtvrtek jsem zápas Evropské ligy proti Trondheimu strávil jen na tribuně, což byl asi zlomový moment“.

V tomto případě by mělo jít o ukázkovou win-win situaci. Slovan Liberec minimálně pro podzimní část rozšiřuje kádr o kvalitního hráče, který mu může během náročné podzimní části hodně pomoct. Sadílek by měl mít pravidelnou herní praxi a dokonce ve svých 21 letech získá v zápasech proti kvalitním evropských klubům cenné mezinárodní zkušenosti. Hráč PSV bude moct během této sezony udělat velký výkonnostní progres a v příští sezoně se stát oporou nizozemského klubu. A v neposlední řadě může být rozehranost Sadílka důležitým faktorem v boji lvíčat o EURO 2021. A pro fanoušky bude atraktivní v budoucnu pravděpodobně člena A týmu reprezentace aspoň v jedné sezoně vidět na českých stadionech.

Ve skupině EL „staří známí“

Liberci se sice nejatraktivnější soupeři typu AC Milán, Tottenham nebo Arsenal vyhnuli. Přesto se jedná o zajímavou skupinu, a to i díky hráčům, kteří v nedávné době prošli pražskými S. V kádru každého z libereckých soupeřů jednoho takového najdeme. V Gentu to je bývalý stoper Slavie Michael Ngadeu-Ngadjui, na jeden zápas se do Česka s CZ Bělehrad vrátí i kontroverzní Guélor Kanga, který se Spartou Liberec porazil v posledním finále MOL Cupu a za Hoffenheim už šestou sezonu válí český reprezentant a bývalý hráč Sparty Pavel Kadeřábek.

Liberec už svůj cíl v podobě postupu do základní skupiny EL splnil a ve své skupině je považován za outsidera. Přesto Severočeši rozhodně nebudou chtít dát kůži lacino. Soupeři mají kvalitnější i mezinárodně zkušenější kádry, i přesto mají hráči zpod Ještědu na to, aby ve skupině několikrát bodovali a v případě mimořádně skvělé formy s potřebnou dávkou štěstí i zabojovali o postup.

Související články:

Reklama