Reklama
Loading...
Reklama

Před jarní částí nejvyšší fotbalové soutěže, která začne už v lednu zasáhnou Liberec očekávané ztráty. Fotbalová veřejnost často mluví o úzkých vazbách s pražskou Slavií a hráči v poslední době mezi těmito dvěma adresami skutečně putují nezvykle často. Dalším dílem tohoto českého fotbalového seriálu bude návrat návrat tří hráčů z Liberce zpět do pražských Vršovic. Slovan tak bude muset připravovat novou herní alternativu pro jarní boj o poháry, které jsou jeho jasnou ambicí.

Do tohoto boje se však již nezasáhnou Jakub Hromada, Júsuf Hilál a Michal Beran. Všem třem končí hostování ze Slavie a musí se hlásit svému hlavnímu chlebodárci a mají za úkol zabojovat o své místo na slunci. Pro Liberec se jedná pochopitelně o viditelný zásah do sestavy, ale má určitě potenciál se s touto věcí srovnat. Najdeme zde hned několik faktorů pro důstojné vyrovnání se změnou, s níž musel Liberec počítat již na začátku podzimní části, kdy se pod Ještědem všichni těšili na boje v Evropské lize

Touha po nich má i nyní vliv na liberecké změny v kádru. Pokud chce Slovan skutečně myslet na “skupinu o poháry”, nebude možné, aby statistiku zimních příchodů vyjadřovala prázdná kolonka. Jarní boje v Evropské lize už se ho už bohužel netýkají, ale díky účasti v základní skupině doputoval na stadion U Nisy příjemný finanční bonus. Hlavně díky tomu už probíhá hned na několika frontách jednání o nových posilách schopných zalepit díru po hráčích vracejících se do Slavie.

Náhrady má prý Liberec již vytipované a klubové vedení fanoušky o Vánocích potěší. Jarní část předpovídá velmi napínavý boj o místo ve skupině prvních šesti týmů bojujících o pohárovou Evropu. Pokud se do ní Liberec dostane, může i v dalším ročníku počítat s přísunem peněz a ten stávající by pod Ještědem mohli považovat za úspěšný. Na pomyslné hranici mezi dvěma skupinami týmů v tabulce vidíme dnes velmi tenkou hranici. Mezi čtvrtým a osmým týmem je rozdíl pouze tří bodů. 

Když se podíváme, jaké týmy okupují tyto příčky, patří Liberec papírově mezi větší favority. Pardubice či Karvinou v těchto patrech tabulky před sezonou asi nikdo nečekal. 

Liberec bude z toho důvodu pod větším tlakem. Zmíněné týmy se při pohledu na ligovou tabulku nachází ve snu, zatímco někteří fanoušci Liberce možná berou evropské poháry za dané situace jako samozřejmost. Pokud letos vydělané peníze v pohárech dobře investuje, nebude třeba muset příští pohárové jaro sledovat jen v televizi.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Sedm zlatých libereckých bodů
  • Severočeši zahajují pouť Evropou
  • Reklama