Reklama
Loading...
Reklama

Po dnešním zasedání disciplinární komise LFA, to zase několika klubovými pokladničkami pořádně otřese.

SK Líšeň

Brněnský celek byl potrestán peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc Kč za porušení povinností pořadatele při derby proti Zbrojovce, kdy fanoušci vhazovali předměty na hrací plochu, které vedlo k přerušení utkání.

FC Slovan Liberec

Liberecký kouč Pavel Hoftych nemůže pokárat své svěřence Tomáše Malinského a Alexandru Balutu, jenž získali v nadstavbové části 2 žluté karty a díky tomu budou chybět v nadcházejícím utkání proti Baníku Ostrava. Protože hlavní trenér za stejný prohřešek získal taktéž zastavení výkon funkce na jedno utkání.

„Už na Spartě jsem dostal dle mého názoru nesmyslnou žlutou kartu. To nebyl žádný faul na žlutou. V tomto zápase jsem dostal žlutou kartu úplně směšnou. Je mi z toho zle. Jestli mě míč trefí do břicha, rozhodčí pískne ruku a já jen řeknu: „Ne, bylo to do břicha.“ a rozhodčí Pechanec mi za to dá žlutou kartu, tak to vůbec nechápu. Jsou jasné žluté karty a pak takovéto karty. Rozhodčí si tam dělají, co chtějí. Podívejte se na zákrok Kratochvíla na Balutu v 91. minutě. Baluta má naražený kotník, ze kterého mu teče krev a rozhodčí to pustí, že to nebyl faul. Tak já nevím, kde to jsme. Tohle mě štve,“ popsal své rozhořčení po zápase s Jabloncem rychlonohý záložník.

Další člen realizačního týmu Slovanu, trenér brankařů Marek Čech, obdržel v utkání proti FK Jablonci červenou kartu za nesportovní chování a nevhodné výroky na adresu rozhodčích peněžitou pokutu ve výši 20 tisíc Kč a zákazem výkonu funkce na 2 soutěžní utkání.

AC Sparta Praha

Pražský celek dostal peněžitou pokutu ve výši 160 tisíc Kč za porušení povinností pořadatele, když fanoušci nevhodně pokřikovali a chovali se rasisticky, v utkání MOL Cupu proti FC Viktoria Plzeň.

„Disciplinární komise nebude tolerovat projevy rasizmu na ligových stadionech. Také proto se DK LFA rozhodla k přísnějšímu potrestání projevů rasismu a výhružek ze strany fanoušků. Oproti nedávnému případu v Olomouci se sice během utkání projevy rasismu neopakovaly, nicméně šlo o masovější projev ze strany sparťanských fanoušků. V tomto případě navíc DK FLA ještě přihlédla k výhružným pokřikům na adresu hráče Viktorky Jana Kopice a jeho rodiny,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Bačka.

Včetně toho letenskému klubu hrozí další sankce. Protože komise zahájila disciplinární řízení proti AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků a pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Baník Ostrava. Dále za nesportovní chování fanoušků, tedy za nevhodné pokřiky a opět pronesení a použití pyrotechniky v utkání proti FC Slovan Liberec.

 

 

Ale chování sparťanských fanoušků se nelíbí nejen disciplinární komisi. Především hráči Sparty tmavé pleti – obránce Costa Nhamoinesu, záložníci Guélor Kanga  s Georgesem Mandjeckem i útočník Benjamin Tetteh – totiž nechodí na tradiční pozápasové děkovaly s kotlem domácích. Tento bojkot berou ze své strany jako reakci na rasismus, který se objevuje ve sparťanských ochozech.

 

Související články:

Reklama