Reklama
Loading...
Reklama

Pod Ještědem se opět schyluje k výprodeji. Už v zimě z kádru zmizeli Roman Potočný, jenž přestoupil do ostravského Baníku, či Oscar Dorley s Petarem Musou, kteří nabrali směr Slavia Praha. Mistrovský tým přitom číhá i na další jména z liberecké soupisky. Majitel sešívaných Jaroslav Tvrdík potvrdil, že Slavia jedná s Janem Kuchtou a Ondřejem Karafiátem, již volným hráčem. Červenobílí mají údajně zájem také o Tomáše Malínského – a pokud přijde pražský gigant s dobrou nabídkou, těžko ji bude Slovan odmítat.

To ani zdaleka nejsou jediná jména, která by mohla změnit dres. Téměř jistě nebude v Liberci působit rumunský šikula Alexandru Baluta, o kterého má zájem Legia Varšava nebo Puskás Academy. Záložník Jakub Hromada před nedávnem prohlásil, že hodlá zabojovat o místo ve Slavii. A bez povšimnutí dalších klubů nezůstal ani devatenáctiletý talent Michal Beran či Guinejec Kamso Mara.

Jak hodlá parta kolem trenéra Pavla Hoftycha na odchody zareagovat? Mezi možnými posilami visí jména Dominika Plechatého a Václava Drchala. Prvně jmenovaný letos hostoval u sousedů v Jablonci a dá se předpokládat, že mateřská Sparta ho opět vyšle na zkušenou. Naproti tomu Drchal se jen velmi těžko probojovával do základní sestavy celku z Letné, po koronavirové pauze zasáhl pouze do tří zápasů. Sám by proto měl chtít větší herní vytížení, kterého se mu pod Ještědem může dostat.

Myslím si, že u obou jmenovaných by hostování ve Slovanu dávalo smysl. Pavel Hoftych je známý tím, že rád a dobře pracuje s mladými hráči a spoustu nadějných tváří pod jeho vedením fotbalově vykvetlo. Liberec ale pouze tito dva nespasí, vedení klubu se bude muset opět šikovně pohybovat na přestupovém trhu. Hledat bude určitě také u sešívaných, dostupní by mohli být Jusuf Hilál, Sýkora nebo Matoušek.

„Nebojím se toho, že bychom to nedokázali nahradit. Už dnes vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči. Určitě složíme silné mužstvo a budeme dál hrát slušný fotbal, který jsme hráli,“ zachovává stoický klid trenér kouč Slovanu Hoftych.

Související články:

Reklama