Reklama
Loading...
Reklama

Největší překvapení minulé sezony, SK Dynamo České Budějovice, odstartovalo v pondělí 20. července přípravu na tu novou. Už z prvního tréninku jde poznat, že vedení klubu má plné ruce práce se sestavením kádru pro nadcházející ročník.

Když se před sezonou zvažovalo, kdo by mohl být namočený v boji o záchranu, byly České Budějovice jedním z hlavních adeptů. V průběhu podzimní části však dal tým trenéra Davida Horejše jasný signál, že se s ním musí počítat a to nejen někde ve středu tabulky, ale rovnou na pozicích zaručující evropské poháry.

Dynamo začalo sezonu rozpačitě. Dokázalo vyhrát na Slovácku a remizovat se Spartou, Jabloncem, ale zároveň prohrát například v úvodním kole doma s Opavou nebo v Příbrami. Celkově první polovina podzimní části byla špatná. Z prvních jedenácti zápasů mělo pouhé dvě výhry a dvě remízy. Zato druhá polovina byla přímo bodovou explozí. Od dvanáctého kola dokázalo v následujících jedenácti zápasech vyhrát devětkrát, jednou remizovat a jednou prohrát, což znamenalo posun až na čtvrté místo tabulky.

 

Bohužel však ke konci základní části přišla menší krize, kdy Dynamo čtyřikrát v řadě prohrálo a bylo téměř jisté, že stropem bude prostřední skupina, která si to mezi sebou rozdá o jediné místo zajišťující přímý souboj o Evropu s pátým týmem skupiny o titul.
Soupeřem Českých Budějovic byla nakonec Mladá Boleslav, jenž byla nad jeho síly v obou zápasech a zaslouženě postoupila dál. Pro Dynamo tak sezona skončila poměrně mrzutě, nicméně se musí jednoznačně hodnotit jako úspěšná.

 

Tyto odchozí hráče by měli nahradit, nově příchozí Martin Králik, jehož získalo Dynamo ze Žiliny. Denis Baumgartner ze Senice a Vojtěch Vorel, kterému vypršel kontrakt ve Spartě. Klíčovou zprávou je i prodloužení smluv s Jaroslavem Drobným, který bude mít především funkci mentora pro mladého Vorla, s nímž se počítá do budoucna jako s jedničkou a Jiřím Kladrubským, který už pokračovat spíše nechtěl, ale po přemluvení svou ženou poslední rok kariéry ještě přidá.

 

Tohle je dobrá zpráva! S nejlepším hráčem sezony Jaroslavem Drobným jsme se dohodli na nové smlouvě! #drobas Více na …

Zveřejnil (a) SK Dynamo České Budějovice dne & nbsp; Neděle 19. července 2020

 

Se vstupem nového partnera do klubu v podobě firmy AutoDraft by se měl rozpočet na další ročník zvýšit o několik milionů korun. To by mělo mít dopad i na zisk dalších vyhlédnutých posil, s nimiž se stále jedná a které by si bez jeho finanční injekce nemohl klub dovolit. Na spadnutí by měl být příchod Nigerijce Fortune Basseyho, který letos za Ústí nad Labem vstřelil pět branek. Mezi fanoušky se dále mluví například o Tomáši SmoloviRudolfu Reiterovi z Ostravy či zlínském Adnanu Džafićovi.

Dle slov trenéra Davida Horejše by měl být tým kompletní již při odjezdu na soustředění, konané v rakouském Kaprunu, kde změří síly s dvěma neupřesněnými soupeři. Před ním ještě sehrají postupně zápasy s Vyšehradem, Plzní a Táborskem.

 

 

Nadcházející sezona bude pro tým z Českých Budějovic o mnoho těžší, než byla ta letošní. Jednak z důvodu obrovské obměny kádru, na kterou bude potřeba daleko více času, než jaký nabízí krátká letní příprava. Ale také fakt, že Dynamo už nebude považováno za nováčka získávajícího zkušenosti s nejvyšší soutěží, hrajícího v postupové euforii. Nýbrž za tým, na který se každý už pořádně připraví.

Související články:

Reklama