Reklama
Loading...
Reklama

Duely mezi Spartou a Baníkem Ostrava patří mezi ligové šlágry plné emocí a na stadionech bývá pořádně horko. Nedělní zápas na Městském stadionu ve Vítkovicích byl v tomto případě výjimkou z pravidla. V tomto tradičním zápase je umocněn smutek z přítomnosti diváků a prázdných tribun. Při přítomnosti fanoušků je v tomto zápase hlediště doslova těhotné nenávistí a v jistých ohledech před vzájemnou rivalitou bledne i nevraživost pražských “S”. Nic z toho se však včera nedostavilo.

 Když se podíváme zpětně na celkový ostravský obraz tohoto večera, přílišný potenciál pro pěkný fotbalový zážitek neexistoval. Teplota se pohybovala hluboko pod bodem mrazu a když se člověk podíval do kalendáře, dovedl si více představit hokejový zápas na nedalekém stadionu HC Vítkovice. Nicméně ligový kalendář je nemilosrdný a tradiční zápas se tak odehrál v komorní atmosféře a místo kouře z fanouškovské pyrotechniky jsme viděli především páru vycházející z úst hráčů.

Zápas skutečně příliš fotbalové krásy nenabídl. U obou týmů si tak budeme muset minimálně týden počkat na ukázku určitého herního progresu nutného pro stoupání tabulkou. Oba trenéři brali ve výsledku remízu jako spravedlivou, byť domácí šli několikrát gólu přeci jen více naproti.

Baník měl ve většině zápasu více ze hry. Mohli jsme míč vidět častěji na kopačkách jeho hráčů a objevovaly se i náznaky nápadité souhry. Hráči patrně cítili možnost oslabenou Spartu porazit a tyč po hlavičce Patrizia Stronatiho musela velmi mrzet. Jistou nervozitu ve finálové fázi však stále vidíme. Obstojný výkon v zápase se Spartou musí Ostravští brát jako slušný základ pro další ligové dění. Baník má totiž před sebou velmi nabitý program a v zápasech se Slováckem či Zlínem si za stávající situace fanoušci bodovou ztrátu nepřipouštějí.

Sparta většinu zápasu tahala za kratší konec a s bodem odjížděli hráči patrně spokojeni. Přes organizovanou baníkovskou obranu se těžko prosazovala a nucené absence byly až příliš viditelné. V jejím případě vlastně není moc co hodnotit a ve vlastním zájmu by měla zápas rychle vypustit z hlavy. Až do konce života bude na zápas patrně vzpomínat jen Martin Vitík. Sedmnáctiletý dorostenec zde totiž absolvoval ligovou premiéru. Vedení Letenských mluví o tom, že chtějí skončit nejhůře na druhém místě a v zápasech s Mladou Boleslaví či Bohemians budou všichni očekávat jedině vítězství.

Sparta má jako cíl dosáhnout na předkolo Ligy mistrů a Baník se chce po letech také podívat do pohárové Evropy. Cíle jsou stanoveny jasně. Včerejší utkání není z kategorie těch, na něž budou televizní diváci s láskou vzpomínat a připomínal jisté vyčkávání. To však musí v případě obou klubů rychle skončit. Brzy se totiž může dostavit čas, kdy nebude kam uhnout.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baník přemýšlí o nové mladé posile
  • Přivede Sparta chorvatského cara z Moskvy?
  • Reklama