Fotbal Třinec zvítězil v zápase 9. kola druhé nejvyšší soutěže proti Táborsku 2:0. Připsal si tím už třetí výhru v řadě a poskočil na 10. místo. Třinečtí se tak dostali mimo sestupové pozice a odsunuli na ně právě svého posledního soupeře.

Po debaklu 0:5 od Jihlavy byl na konci září z lavičky Třince odvolán Svatopluk Habanec. Jeho nástupcem se stal zkušený hecíř František Straka. Těsně poté byly sportovní soutěže přerušeny a nový kouč, tak měl před prvním soutěžním zápasem více než měsíc na to, aby své nové svěřence důkladně poznal a vtisknul do nich svou představu o fotbalu.

Výsledkový vzestup Třince

Po restartu do Třince přijel Hradec Králové. Lídr FNL se dostal už v 10. minutě zápasu do dvoubrankového vedení. Takto si Straka svůj první zápas v Třinci určitě nepředstavoval. Ve druhém poločase sice nejvýchodnější účastník FNL byl aktivnějším celkem, a dokonce mu nebyla uznána nejspíš regulérní branka. Přesto se už v 87. minutě zmohl jenom na snížení na 1:2.

Následoval další domácí zápas. Tentokrát proti blanickým rytířům z Vlašimi. Po přestřelce 3:3 si Třinečtí připsali premiérový bod sezony, což ale bylo vzhledem k situaci málo.

Po prvním bodu přišla i první výhra sezony, a to 0:2 proti oblíbenému soupeři Třince Žižkovu, který z posledních 7 zápasů proti Třinci podlehl už pošesté. Vzestup svěřenci Františka Straky potvrdili v dalším kole na hřišti posledního Slavoje Vyšehrad. Opět 0:2. Třinec tak dvakrát vyloupil Prahu a nasedl na vítěznou vlnu.

Ve středečním kole do Třince zavítal nováček z Táborska. V prvním poločase toho moc k vidění nebylo. Ve druhém už hráči předvedli více fotbalové akce. Předzvěstí gólů byla obrovská šance Třince, kdy nejdřív obránce Táborska na brankové čáře vyhlavičkoval míč z brány a následně Jakub Habusta trefil tyč svatyně Táborska. První branku si Třinec nechal až na 87. minutu, kdy už Habusta mířil přesně. O minutu později přidal pojistku Bronislav Stáňa. Třinečtí předvedli takticky skvělý výkon a tři body zůstaly zaslouženě doma.

Kus odvedené práce Františka Straky

Trenér Straka v třineckých hráčích probudil emoce, ustálil sestavu, zlepšil organizaci hry a začíná sklízet ovoce. Po výhrách už se na týmu začíná projevovat i zvýšené sebevědomí a vnitřní síla, kterou do hráčů trenér Straky dostal. Bojovnost i nasazení šly nahoru a mančaft působí soudržnějším dojmem, což si po svém příchodu legendární trenér stanovil za cíl.

Všichni budeme společně vyhrávat a společně i prohrávat. Musíme se stát jednou rodinou, která bude fungovat.

Po zápase s Vlašimí se výrazně zlepšila defenziva, o čemž svědčí tři čistá konta brankáře Martina Pastornického. Třinec toho soupeřům v posledních třech zápasech skutečně moc nedovolil. Na podzim ještě klub z města železáren čekají těžké zápasy v Ústí nad Labem a Prostějovu a domácí podzimní derniéra proti Chrudimi. Pokud je Třinec zvládne tak bude moct přezimovat v první polovině tabulky a prožít nečekaně klidnou zimu.