Reklama
Loading...
Reklama

Sotva vychladla informácia, že rokovania o príchode Růska zo Zbrojovky Brno stroskotali, črtá sa ďalšia rana pre ostravský klub.

Podľa našich informácií je spečatený odchod Jaroslava Svozila za 7 miliónov korún do Jablonca, kde Radovým zverencom pomôže v pokuse prebojovať sa do skupiny Európskej ligy. Na spadnutie je aj odchod ďalšieho stopéra Martina Šindelářa.

Odchod Martina Šindelářa nie je až takým prekvapením, keďže poslednú polsezónu strávil na hosťovaní v Karvinej, inak tomu je ale pri Jaroslavovi Svozilovi, keďže do Baníku prišiel iba túto zimu z Opavy. Dôvodom by mali byť aj pošramotené vzťahy v kabíne s trénerom Lubošom Kozlom, ich speňaženie teda môže byť pre Baník win-win situáciou. Na druhú stranu to necháva Baník týždeň pred štartom ligy s púhymi troma stopérmi, je teda možné, že sa niekoho ešte pokúsi manažment Slezanov priviesť na poslednú chvíľu.

Baník v minulej sezóne až do konca bojoval o pohárovú Európu, v nadstavbe ale zlyhal, keď z piatich nadstavbových kôl získal iba dva body a umiestnil sa šiesty. Do novej sezóny podľa bookmakerov vstupuje opäť ako šiesty najsilnejší tím, mohol by ale zužitkovať, že narozdiel od svojich hlavných konkurentov nezasiahne do európskych bojov, čo v nabitom jesennom programe môže predstavovať nezanedbateľnú výhodu, uvidíme ale, či na jeseň nebude bojovať skôr sám so sebou.

Související články:

Reklama