Reklama
Loading...
Reklama

Restart kariéry je občas tou nejtěžší věcí. Právě tato situace potkala i Tomáše Wágnera. Český střelec, který prošel kluby jako Plzeň, Jablonec či Mladá Boleslav. Po nepodařené sezóně v dresu Boleslavi a Zlína se stěhoval na Kypr. Zde začal psát úplně novou kapitolu.

Kariéra Tomáše Wágnera je všechno, ale jen ne stálá. Fotbalové začátky v první lize zažil v Příbrami a rozhodně se nejednalo o extrémní hvězdu. Poté však přidal a ve 14 zápasech dokázal vstřelit sedm gólů. Zde si ho vyhlédla Plzeň. Po Plzni putoval do Mladé Boleslavi, odtud do Jablonce, dále do Karviné a jeho posledními zastávkami v české lize byla znovu Mladá Boleslav a Zlín. Můžeme s klidným hlasem říci, že procestoval celou Českou Republiku.

Wágner nikdy nebyl útočníkem, který by dal 20 gólů za sezónu, ale rozhodně na něj byl spoleh. Pokud jste potřebovali důraz ve vápně nebo silného hlavičkáře, vždy to byl on, kdo šel na plac. Důvěru trenéra dokázal splatit důležitými góly a proto byl tak cenným zbožím na českém trhu. Jen si vzpomeňme na jeho památný gól do sítě CSKA Moskva. Plzeň právě díky tomuto gólu vyhrála a obsadila třetí příčku ve skupině Ligy Mistrů. Tohle všechno je však minulost a i když jeho poslední rok nebyl vůbec produktivní, přišel přestup, který mu vnesl nový vzduch do plic a znovu objevil formu střelce.

Po jaru ve Zlíně, kdy během 10 odehraných zápasů vstřelil jen dva góly musela přijít změna. Tou přišla výzva, první zahraniční angažmá pro již třicetiletého šutéra. Z Kypru se totiž s vážným zájmem ozval tamní tým ze středu tabulky, Nea Salamis. Zde rozkvetl v toho střelce, kterého si pamatujeme z Karviné, kdy za celou sezónu dal 14 gólů. Na to, že se jedná o jeho první sezónu, si vede víc než dobře. Je čtvrtým.nejlepším střelcem celé ligy, nejlepším střelcem svého týmu a jedním z největších objevu kyperské ligy.

V 11 zápasech totiž vstřelil sedm gólů a rozhodně nehodlá končit. Musíme uznat, že mu kariérní přesun rozhodně prospěl a vdechla jeho kariéře druhý dech. Jeho výkony stagnovaly a přestup byl zkrátka nevyhnutelný. Forma se však otočila o 360 stupňů a pokud to takhle půjde dál, můžeme začít mluvit o nominaci do širšího kádru reprezentace. Zbytek sezóny bude rozhodně zajímavou podívanou, Tomáš Wágner se vzbudil se zimního spánku a je na co koukat!

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama