Reklama
Loading...
Reklama

Slovan by sa v tejto sezóne dalo častovať mnohými pojmami, no konzistentnosť to určite nie je. Jeden týždeň je to tím, ktorí sa trápi proti absolútnemu outsiderovi. V tom ďalšom, zasa môžeme vidieť mužstvo, ktoré proti proti klubu, ktorý, je absolútny favorit a predpokladaný víťaz, podá nadštandardný výkon a všetkých prekvapí. Konzistencia je niečo, čo slovenskému majstrovi skutočne chýba. To že dokáže podať kvalitný výkon je pozitívum, no ak to nedokáže preukazovať pravidelne, nemá to účinok. Posledné zápasy a výkony to ukazujú.

Konzistencia je niečo, čo sa v rámci slovenského futbalu vidí málokedy. Na jednu stranu, nemáme ako národný tím, alebo v rámci klubového futbalu dlhodobo zlé výsledky, no zasa ani tie pozitívne netrvajú dlho. Môžeme sa na to, pozerať pri mnohých príležitostiach. V jednom prípade, je náš národný tím mužstvo, čo hrá Majstrovstvá Európy, v tom druhom je to zasa mužstvo, ktoré tvorí hanebné výsledky proti súperom, ktorých sme predtým považovali za jednoznačných outsiderov.

Klubový futbal

V rámci klubového futbalu to nie je o moc lepšie. Aj naše kluby vedia síce potešiť nadštandardnými výkonmi, no často sa stretávame aj so situáciami, kde v pozícii jasného favorita sklamú. Slovan to v tejto sezóne ukázal hneď niekoľkokrát. Už v predkolách boli vidieť výborné zápasy na pôde Olympiakosu, či s Ferencvárosom. V rámci toho, sa ale často hrali aj zápasy, kde slovenský majster pôsobil v roli absolútneho favorita a často sklamal. Aj rozhodujúce predkolo so Zrinjski Mostar, bolo prehnane dramatické, napriek tomu, že Slovan bol v roli favorita. Je teda jasne vidieť, že náš majster nezvláda stretnutia v roli favorita.

Slabá konzistencia stojí Slovan dôležité body

Hoci nekonzistencia, môže v niektorých prípadoch pôsobiť pozitívne, nakoľko sa v tomto slova zmysle čakajú aj výsledky, ktoré by mohli príjemne prekvapiť z dlhodobého hľadiska, to istotne nie je dobrá správa. Slovan je v situácii, v ktorej by mal väčšinu zápasov vyhrávať. Keď však príde na nekonzistenciu, nie je to dobrá vlastnosť. Napríklad remíza so Zalgirisom nie je istotne pozitívny výsledok, oveľa horšia je prehra s Jerevanom 0:2. To isté mužstvo následne po týchto dvoch zápasoch porazí favorita skupiny Bazilej. A nebola to len taká porážka, nakoľko bratislavský klub v zápase jasne dominoval a pôsobil ako futbalovejšie mužstvo.

Práve to nabáda k diskusii, prečo takýto futbal a hlavne kvalitu, nedokážu produkovať pravidelne. Vidíme totiž klub, čo z pozície favorita, pôsobí ako mužstvo amatérov, ktoré si nedokáže prihrať loptu. Nasleduje však zápas s favoritom, kde Slovan funguje, ako oveľa kompaktnejšie mužstvo, v porovnaní s minulými zápasmi. Body sa však nemajú zbierať v zápasoch, kde klub funguje ako outsider, ale vždy, keď to ide. Slovan má v skupine dvoch outsiderov, takže sa od neho čakajú viaceré víťazstvá. To však Bratislavčania dokázali len raz. Bolo to práve proti Bazileju, ktorý fungoval ako favorit skupiny. Takáto výhra je pozitívna, no stále to upozorňuje na to, aká je slába konzistencia Belasých.

Reklama