Reklama
Loading...
Reklama

Po reprezentační pauze se ocitneme opět v ligové realitě a Slavii čeká pokračování v jízdě pohárovou Evropou. Jak všichni víme, chystá se na další výlet na britské ostrovy, kde se utká s londýnským Arsenalem. Může se však také konat jistá dohra zápasu na stadionu Rangers FC, jenž nyní prověřují orgány UEFA. Policie již vyslechla obránce Ondřeje Kúdelu, jenž byl představiteli skotského klubu nařčen z toho, že měl v konfrontaci s jejich záložníkem Glenem Kamarou použít rasistické výrazy.

Samotný obránce byl již na dálku vyslechnut představiteli UEFA a po příjezdu do Londýna bude muset říct svou verzi případu místní policii. Všichni však doufají, že představitelé týmu čekají v britské metropoli především fotbalové starosti, které mají potenciál přinést do fotbalového Česka patřičnou radost. Před dvěma lety byla Slavia ve stejné fázi soutěže konfrontována s dalším londýnským týmem Chelsea. Všichni věří v potenciál ukázat patřičný fotbalový vývoj. 

Skotský klub do jisté míry hraje “vabank”. Neúspěchem v osmifinále proti Slavii si výrazně pokazil prozatimní sezonu, v níž slavil například s velkým předstihem domácí titul. Proti nařčení ze strany skotského týmu se řeší minimálně divně chování představitelů skotského po zápase v útrobách jejich stadionu. Naskýtá se otázka, zda bude Slavia řešit tuto záležitost nebo se zaměří na dvojzápas s Arsenalem, který ji může totiž přinést další výrazný úspěch na evropské pohárové scéně a skotské extempore může být velmi rychle zapomenuto. 

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský si nyní jisté pokládá otázku, jak vyřešit sestavu pro zápas na hřišti Arsenalu. Myšlenky slávistického obránce patrně nebudou v danou chvíli jen na hřišti. Anglie je konzervativní země, v níž se tyto věci nezapomínají a nikoho jistě netěší takový cejch. Bezprostředně po závěrečném hvizdu se zdálo, že celá Británie stojí jednotně za skotským týmem, posléze a začaly se ukazovat výjimky z pravidla. Český mistr však toto celé musí co nejdříve přestat vnímat. Důležité bude vidět to, že Slavia má myšlenky pouze na hřišti a předvede potenciál zastavit cestu “gunners” Evropskou ligou. Jednalo by se o sladkou odplatu za debakl z podzimu 2007.

Ondřej Kúdela je zde nyní vnímán jako hráč, jež provedl rasistické gesto a vrhl v dané těžké době černý stín na fotbal, který je V Anglii či Skotsku náboženstvím. Pokud odchovanec Slovácka bude i přes zmíněnou událost v utkání v Glasgow v základní sestavě, bude se jednat o jasný vzkaz. Slavia se minimálně na venek chce prezentovat jako tým, jež si není vědom žádného přestupku tohoto typu a je připraven udělat další krok v rámci Evropské ligy, kdy již za sebou nechala některá velmi zajímavá jména.

Slavia je nyní již jediným českým zástupcem v evropských pohárech a o to víc se musí snažit o úspěch. Pokud dokáže situaci kolem Ondřeje Kúdely správně vyřešit, pošle do Evropy další vzkaz, že se nejedná o tuctový tým, ale je třeba ji brát stále vážněji. 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • KOMENTÁŘ: Za neslušné měli být jen hráči Rangers. Teď trpí i Slavia
  • Glasgow Rangers nemají ve Skotsku pozici mučedníků
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama