Reklama
Loading...
Reklama
Český fotbal, Sešívaný Michal

Kuchta bude chovat slepice na Letné

Když jsem tu zvěst slyšel prvně, myslel jsem, že si ze mě někdo dělá šprťouchlata. Leč jak se velmi brzy ukázalo, Kuchta svůj přesun na Letnou myslel vážně a zařadil se tak po bok jmen jako Čurda, Moravec, Poborský či Labant. Pro tyto lidi je v pekle připraveno speciální místo. No nic, je to jeho volba a on bude litovat. Sám se připravil o sportovní úspěchy svou blbostí. Jen by mě zajímalo, jestli hrály roli opravdu jenom peníze nebo mu třeba Křetínský koupil nějakou superslepici?

Osobně se přiznám, že přestupy mezi rivaly nesu nesmírně těžce, a to i směrem k nám. Přijde mi jen těžce pochopitelné, že je někdo takovéto zrady schopen. Navrhuji, aby byl Kuchta po komunistickém vzoru úplně vymazán z našich dějin. Jeho jméno vyškrtnuto z knih, obličej odstraněn z fotografií a scény s ním odstraněny z videí. Nic jiného si totiž nezaslouží a není hoden toho, aby byl součástí červenobílé historie. Takováto zrada se nedá odpustit, nikdy. Navíc je to umocněno jeho podlým chováním při jednání.

Když teď odhlédnu od Kuchtovy zrady, tak jsem tak nějak přesvědčen, že by do Sparty nešel, kdybychom hráli o Ligu mistrů. Takhle se bohužel rozhodl pro peníze a pro Letnou. Asi bych neodhlížel ani od toho, že Kuchtův otec je obrovský sparťan. V neposlední řadě se pak objevují spekulace o tlaku agenta, který by údajně při Kuchtově návratu do Slavie přišel zkrátka. Ale Kuchtovi do jeho jednoduché hlavy nevidím.

Hovorkova osobní tragédie

Co mě zasáhlo snad ještě víc než Kuchtův odchod na Letnou, je zranění Davida Hovorky. Pro Slavii je jeho zranění škoda, ale z pohledu „Gadžiho“ jde o osobní tragédii. Abych pravdu řekl, nedovedu si vůbec představit, že hráč po čtvrté plastice křížového vazu může hrát ještě na špičkové úrovni. V tuto chvíli zůstává v Edenu kvartet stoperů – Ousou, Kačaraba, Eduardo a Talovierov. S posledním jmenovaným však Trpišovský počítá spíš do zálohy a já s ním počítám spíš do záložního týmu. Objevily se hlasy, že klub možná neměl pouštět Tijaniho a Takácse. Za mě je však mnohem větší škodou odchod Ondry Kúdely. Buď, jak buď, pro klub je lepší, že k zranění došlo v tuto chvíli a může se v klidu porozhlédnout po náhradě. Dle informací, které mám, je švédská cesta mnohem pravděpodobnější než norská, ale nechme se překvapit. Třeba zase vedení vytasí překvapivé eso z rukávu jako v případě Jurečky.

Posilování se mi líbí

Když jsme u posil, tak zatím nemohu říct ani půl slova. Druhý nejlepší střelec ligy, jeden z nejlepších střelců z dálky, dost možná nejlepší stoper jara a jeden z nejrychlejších borců ligy. Každý z hráčů má něco do sebe a já věřím, že se povede je zabudovat do týmu. Hlavně z příchodu Eduarda jsem naprosto nadšený. To je přesně stoper dle mého gusta.

Na závěr chci říct, že mi dělá velkou radost zvýšená aktivita pana Tvrdíka na sociálních sítích. Snad je to znakem toho, že se léčba ubírá správným směrem. Myslím, že nejen fanoušci Slavie drží palce, ať vše dobře dopadne.

Reklama