Reklama
Loading...
Reklama

Někdejší kanonýr Viktorie Plzeň Michael Krmenčík se momentálně snaží stále prorazit v belgických Bruggách. Je však možné, že jeho působiště se brzy změní z důvodů dalšíjo rozšíření soupisky klubu ze severozápadní Belgie, kde stále jasněji ztrácí své pole působnosti. Český útočník zde má smlouvu až do roku 2023, ale momentálně dostává velmi málo příležitostí ukázat své umění. Nyní navíc míří do Brugg z německého Frankfurtu útočník Bas Dost a pro Krmenčíka to z osobního pohledu neznamená přílišné povzbuzení. 

Když český útočník na začátku tohoto roku do Brugg přicházel, budil velká očekávání, neboť ho provázela pověst elitního útočníka české nejvyšší soutěže, jež má na kontě také tři mistrovské tituly v dresu Plzně a nahlédl do české reprezentace. Fotbalový Pánbůh mu však v Belgii přichystal velmi těžké zkoušky. Ty se konaly především na podzim, kdy byl nejprve pozitivně testován na covid- 19 a i díky následnému zranění se již nedostal do potřebného fotbalového rytmu. Nynější příchod Base Dosta pro něj tedy znamená jasný a jednoduchý vzkaz: “uplatnění si raději hledej jinde”.

Zimní pauza v této sezoně fakticky neexistuje a český útočník tak nedostává velký prostor k manévrování. Nyní však přišla jedna zajímavá zpráva ukazující, že jeho jméno je stále v povědomí. Stávající pozice v Bruggách si měl všimnout slavný Besiktas Istanbul. Celé to zní až neuvěřitelně. Neozývá se totiž žádný tuctový klub, nýbrž se jedná o velmi atraktivní adresu. Vzhledem ke Krmenčíkově současné situaci by se jednalo o skutečný dar z nebes.

Podle dosavadních informací by se jednalo zatím o hostování, ale to by mohlo trvat až rok a půl. V případě spokojenosti by se patrně proměnilo brzy přestup. Tento možný scénář také jasně ukazuje současnou pozici českého útočníka v Bruggách, kde prostě nemá na růžích ustláno. Klub z evropské části Istanbulu by pro něj znamenal obrovskou výzvu a její přijetí se v dané situaci jeví jako jediný možný scénář. Při tomto kroku je však třeba si uvědomit specifičnost fotbalového Turecka, díky které vznikne vždy jasně vyhraněný názor na tamní poměry.

Na jedné straně si můžeme vzpomenout na Tomáše Sivoka, jenž strávil sedm let právě v Besiktasi. Fanoušci si ho zamilovali a získal respekt i u příznivců městských rivalů. Ve výsledku mu odpustili i přestup k dalšímu nenáviděnému soupeři Bursasporu. Tam strávil další dva roku a o Turecku posléze mluvil jako o druhém domově. Řada fanoušků si dnes vybaví jeho kvalifikační gól v dresu české reprezentace právě v Turecku, který kvůli úctě k tomuto národu ho neslavil. V tomto případě do sebe vše krásně zapadlo a jednalo se takřka o fotbalovou pohádku.

Druhý extrém však může představovat někdejší Krmenčíkův spoluhráč z Plzně Pavel Horváth. Toho si vyhlédl další istanbulský tým Galatasaray. V jeho dresu sehrál známý šprýmař pouze tři zápasy a pravděpodobně do dneška nepochopil, proč tento krok udělal. Toto historicky velmi významné město opouštěl takřka v kufru auta. Výrazně si musel oddechnout, když následně přetáhl přes hlavu dres Teplic. 

Pokud skutečně dojde k tomuto přesunu činícímu takřka tři tisíce kilometrů, musí všichni fanoušci doufat v naplnění prvního scénáře. Pokud by se tak nestalo, patrně by si rodák z Kraslic definitivně zavřel dveře stadionu v Bruggách a opět by se zhoršila jeho celková fotbalová pozice. Docházelo by potom patrně na nějaký velmi násilný scénář a ten si určitě nikdo nepřeje. 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Proč Krmenčík? Vždyť máme konečně na výběr…
  • Milan Škoda není v Rizesporu spokojený
  • Reklama