Reklama
Loading...
Reklama
Krmenčík SLavia Jakarta
FOTO: SK Slavia Praha
Český fotbal, Zahraničí

Napsal si Krmenčík přestupem do Indonésie fotbalové parte?

Před další fotbalovou sezonou se rozhodlo o dalším exotickém angažmá, přičemž se tisíce kilometrů od naší vlasti vytváří malá česká kolonie. Děje se tak v indonéském klubu Persija Jakarta. V tamní metropoli podepsal smlouvu český útočník Michael Krmenčík a bude tak příští sezonu trávit s někdejším spoluhráčem ze Slavie Ondřejem Kúdelou. V klubu navíc již rok působí Jan Klíma jako trenér brankářů. Našel si český útočník ideální místo pro restart? A bude vlastně z českého prostředí dostatečně sledován?

Bude rozdýchávat dosud největší fotbalový přešlap

Někdejší útočník Viktorie Plzeň má za sebou nepovedené hostování v pražské Slavii. Před rokem přicházel do Edenu s touhou vylepšit svou fotbalovou image. Výsledkem jeho hostování mělo být vykoupení ze smlouvy v Bruggách a tečka za belgickým působením. Před působením ve Slavii hledal štěstí v řeckém PAOKu Soluň, ale i zde přicházely scénáře pro českého útočníka v podstatě nepředstavitelné. V podstatě jako jistá se jevila další změna dresu. Nikdo by však nevěřil, o jak daleké stěhování se nakonec bude jednat.

Přesouvá se totiž do města vzdáleného od Prahy více než deset tisíc kilometrů. Podle jeho slov se jednalo o nabídku, kterou nešlo odmítnout. Opět si zahraje s obráncem, jehož zná dobře ze Slavie, ale přestupy Ondřeje Kúdely a Michaela Krmenčíka se od sebe fakticky výrazně liší. Zmíněný obránce má v plánu udělat důstojnou tečku za svou kariérou, přičemž podle všeho dostane velmi výraznou finanční odměnu. Ta čeká podle všeho také na Michaela Krmenčíka, ale vzhledem k jeho věku se jedná o situaci výrazně smutnější. Můžeme vidět možná i jistou rezignaci ze strany někdejšího českého reprezentanta. Poslední přešlapy  musely pochopitelně výrazně poškodit jeho fotbalové sebevědomí.

Do Slavie přichází Michael Krmenčík » SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Délka smlouvy se jeví jako neuvěřitelná

V březnu příštího roku oslaví Michael Krmenčík třicáté narozeniny a jeho kariéra by se tak měla lámat. Nová smlouva v Indonésii je však podepsána na celé tři roky. Hledat další angažmá v „Kristových letech” se pochopitelně jeví jako velmi těžký úkol již vzhledem k nedávným fotbalovým přešlapům. Je tedy na místě si položit otázku, jak Michael Krmenčík toto angažmá celkově vnímá? Může pochopitelně myslet na finanční zajištění do konce života, ale třeba se jednalo o jediné možné řešení.

Vzhledem k nepovedenému působení ve Slavii neměl český hráč během letního přestupového období příliš široké pole působnosti. Může tak dorazit také myšlenka na to, že někdejší ligová hvězda utíká sama před sebou. Do Slavie přicházel s ambicí vrátit se také do reprezentačního týmu. Vzhledem k jeho slabé formě tento scénář pochopitelně nastat nemohl. Michael Krmenčík může pochopitelně příjemně šokovat, ale momentálně je třeba pamatovat na známé přísloví: „sejde z očí, sejde z mysli”.

Reklama