Reklama
Loading...
Reklama

Ladislav Krejčí mladší a Abdallah Sima byli zařazeni mezi padesát mladých hráčů, kteří by podle UEFA měli zazářit v roce 2021. Devatenáctiletý Senegalec a jednadvacetiletý Čech se ocitli po boku talentů jako jsou Jude Bellingham a Youssoufa Moukoko z Dortmundu, Jens Petter Hauge z AC Milán či Ryan Gravenberch z Ajaxu.

Ladislav Krejčí mladší je po dvou letech prvním Čechem, který se na seznam UEFA dostal. Jednadvacetiletý fotbalista přestoupil ze Zbrojovky do Sparty v červnu 2019. Prvoligový debut ovšem zaznamenal už v roce 2016, kdy v sestavě brněnského týmu nastoupil proti Letenským. Za pražský klub záložník odehrál celkem 46 utkání. V letošní sezoně nejvyšší ligy nastoupil do 11 zápasů, během kterých čtyřikrát skóroval.

Sparťanský středopolař ovšem na podzim obdržel také tři žluté a jednu červenou kartu. Tu dostal po zásahu loktem do hlavy soupeře Tomáše Solila z Pardubic. Záložník Letenských má za tento zákrok vynucenou stopku na čtyři soutěžní zápasy.

Je takřka neodmyslitelnou součástí sestavy Sparty. Zatím nemá na kontě žádný start v seniorské reprezentaci, ale určitě do ní nemá daleko po gólech v úspěšné kvalifikaci jednadvacítky,“ uvádí seznam UEFA.

Abdllah Sima na podzim předváděl fantastické výkony v dresu Slavie. V osmi zápasech první ligy vstřelil sedm branek a je na druhém místě v tabulce střelců. V Evropské lize vsítil tři góly a pražskému celku výrazně napomohl k postupu do vyřazovací části. Ačkoliv je Senegalec útočník, trenér Jindřich Trpišovský ho staví na kraj zálohy. K sešívaným devatenáctiletý objev přišel v loňském létě, kdy si ho v Táborsku vyhlédli slávističtí skauti.

Sima je rychlý ve hře po zemi a vynikající ve vzduchu. V prosinci dvakrát skóroval ve vítězném derby proti Spartě,“ napsala UEFA.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama