Reklama
Loading...
Reklama
Král do Lipska
FOTO: whufc.com
Zahraničí

Král může zamířit do Bundesligy! Volá si ho bývalý trenér

Náročná půlroční etuda českého fotbalisty Alexe Krále (24) by přece jen mohla mít happyend. Po trápení na hostování v anglickém West Hamu, kde nedostal dostatečný prostor ukázat, co v sobě má, se mu nabízí příležitost jak se vyhnout návratu do Ruska. Podle německého Sky Sports se totiž o defenzivního záložníka Spartaku Moskva zajímá RB Lipsko.

Podle aktuálních informací už mezi hráčem a bundesligovým klubem mělo dojít k prvním rozhovorům. O českého reprezentanta má údajně velký zájem trenér Domenico Tedesco, jenž jej dobře zná.

Italský kouč totiž mezi říjnem 2019 a loňským červnem vedl právě moskevský Spartak, odkud poté zamířil do Lipska. Právě pod Tedescem zažil Král svůj největší progres, díky kterému si vysloužil pozornost klubů z nejlepších evropských lig. Z té nakonec v zimě tohoto roku vzešlo hostování v londýnském West Hamu.

To nevyšlo podle představ, když za půl roku dostal pouze 256 minut na hřišti. Aktuálně se o Královi mezi fanoušky Kladivářů mluví jako o nejhorším podpisu v jejich historii, nakolik je ovšem on na vině, je samostatné téma k diskuzi. Jeho působení v anglickém klubu jsme se věnovali nedávno v rubrice Víko z Wembley.

Návrat pod známá trenérská křídla by mohla kariéru českého fotbalisty znovu nakopnout. Vedení Lipska počítá s odchodem Konráda Laimera do Bayernu, jenž by měl být už pouze oficialitou, a hledá náhradu v podobě fyzicky silného středního defenzivního záložníka s dobrou rozehrávkou. A tahle kritéria má splňovat právě Král.

Reklama