Reklama
Loading...
Reklama

Letošní sezona Sparty rozhodně neprobíhá podle představ. Tým sice posílil například Sadílek, Kuchty, Sørensen, Kovář nebo Daněk a přišel i zkušený dánský kouče Brian Briske, do sobotního zápasu s Plzní, se ale nedařilo vůbec nic. Logicky se tak začalo spekulovat o možných zimních posilách a pokud se vedení na Letné k takovému kroku rozhodne, bude velmi pravděpodobně hledat především oživení do středu pole. Zde tedy přinášíme seznam těch nejdiskutovanějších jmen.

ROMAN KVĚT (Bohemians)

Jméno, které se v posledních týdnech asi nejvíce skloňuje ve spojení se Spartou, je Roman Květ. A není divu. Čtyřiadvacetiletý univerzál tuto sezonu za klokany opravdu válí. Ve dvanácti odehraných zápasech dokázal nasázet devět branek a připsal si také dvě asistence. Velkou výhodou příbramského odchovance je jeho všestrannost. Nejčastěji nastupuje ve středu pole, kde dokáže hrát jak ofenzivního, tak defenzivního záložníka. Není pro něj ale problém nastoupit ani na křídle nebo dokonce jako wing-back, což se v tříobráncovém systému Bohemians hodí.

Spartě by tak Květ mohl pomoci zalepit i více děr, nejlépe by se však hodil na Letnou do role kreativního záložníka. To je post, kde od začátku sezony Spartu tlačí bota. Pokud by ale opravdu mělo k transferu dojít, tak se bude muset Křetinský pořádně plácnout přes kapsu a spekuluje se, že by se cena mohla pohybovat i kolem 15 milionů korun. Tak se nechme překvapit, jak to nakonec dopadne, ale pro Priskeho by měl být Roman Květ jasným cílem v zimním přestupovém období.

MICHAL ŠEVČÍK (Zbrojovka Brno)

Pokud se tedy na Letné v zimě vedení konečně rozhoupá a bude podle očekávání shánět tvořivého záložníka, tak další variantou, o které se spekuluje, je dvacetiletý talent Michal Ševčík. Společně s věčně mladým Řezníkem předvádí skvělé výkony ve Zbrojovce Brno. Na kontě má Ševčík v tomto ročníku Fortuna ligy už sedm gólů a pět asistencí.

A Sparta by nemusela rovnou mladého záložníka kupovat, klidně by jej mohl získat na hostování do konce sezony, a to ideálně s obcí. Otázkou pak ale je, jestli by na takové podmínky přistoupilo vedení Brna, protože klubu se momentálně daří, a dost možná budou chtít počkat do léta a svůj klenot pořádně zpeněžit.

CLAUDIU PETRILA (CFR Kluž)

Další hráč, o kterého si podle některých zdrojů vyhlédl Rosický a spol., je rumunský křídelník Claudiu Petrila. Ten momentálně hraje za místní Kluž a ve svých dvaceti dvou letech bývá vždy zajímavým oživením hry. Do základní sestavy se ale zatím neprobil. Podobnou roli by však mohl plnit i ve Spartě a tvořil by tak zdravou konkurencí na levé straně pro Lukáše Haraslína, který se celý podzim úplně nepotkává s formou. Petrilovou největší předností je rychlost, jenže zatím často neumí své herní přednosti ještě přetavit v góly a asistence. Dokáže však fungovat jako svěží vítr ze střídačky a umí hrát do unavené obrany. Sparta navíc ráda nakupuje v Rumunsku, tak se nechme překvapit.

ABDALLAH GNING (Teplice)

Případnou zimní posilou by mohl být senegalský rychlonohý útočník Abdallah Gning. Z Vlašimi ho v létě získali Teplice, který bojují o záchranu a rozhodně nebudou chtít svůj klenot prodat levně. Uchazečů navíc bude více, velký zájem má prý Slavia. Severočeši asi čekají, že mladého afrického hroťáka dlouho neudrží. Za patnáct zápasů v této sezoně vstřelil šest gólů a na tři nahrál. Ve Spartě by byl rozhodně dobrou konkurencí pro trápícího se Kuchtu a Čvančaru.

Reklama