Reklama
Loading...
Reklama

Košice sa po dlhých rokoch vrátili naspäť do najvyššej súťaže a nakoľko je to klub s fantastickým zázemím, očakávali sa aj lepšie výsledky ako je boj o záchranu. Aktuálne to tak však vôbec nevyzerá. Klub je len jedno miesto od priečky, ktorá zabezpečuje baráž o postup. Ani ich herný prejav sa nejaví byť ideálny. Boli očakávania príliš veľké, alebo je to len dočasná kríza? Prvý zápas napovedal dobrú sezónu, no zatiaľ sa naň nepodarilo nadviazať.

Otvárací zápas sľuboval atraktívny súboj. Hneď po návrate do ligy sa Košice stretli s veľkým rivalom, bratislavským Slovanom. Hoci v zápase nepadol ani jeden gól, kvalitatívne to bolo dobré stretnutie. Tento výsledok s majstrom z posledných piatich sezón sa navyše javil ako dobrý vstup do súťaže. Lenže na to sa klubu nepodarilo nadviazať.

Hneď po tomto zápase nasledovali dva debakle s Dunajskou Stredou a Žilinou. V rámci objektivity sa patrí povedať, že oba kluby hrajú na vyšších priečkach v tabuľke. Zlepšenie nálady priniesli dve ligové výhry v rade s Michalovcami a Zlatými Moravcami. Tu zasa však musíme pripomenúť, že tieto dva kluby sú práve tie, ktoré sú pod Košicami a ani jeden z nich ešte nevyhral. Košice teda majú na 10. priečke majú solídny náskok pred zostupovými priečkami. Odvtedy však prišli zápasy s mužstvami na vyšších priečkach. Tri stretnutie priniesli tri porážky so siedmymi obdržanými gólmi a žiadnym vsieteným. Herný prejav takisto fanúšikom nerobí radosť. Hoci má klub z východného Slovenska pomerne veľké problémy so zraneniami, stále sú to výsledky za očakávaním.

Košice majú aktuálne všetko, okrem výsledkov

Východoslovenský klub prichádzal do ligy s dobrým zázemím a očakávaniami. Hoci ich aktuálne nenapĺňajú, mimo toho má klub prakticky všetko. Krásny nový štadión, na ktorom majú momentálne dobré návštevy a výrazne sa týmto zvýšil záujem o futbal na východnom Slovensku. Tím navyše naznačil že má veľké ambície. Pred sezónou klub posilnilo mnoho hráčov, ktorých mená boli v rámci slovenského futbalu známe. Príchod futbalistov ako Faško, Qose, Greššákm Medved či Putnocký by toho mali byť dôkazom. Hoci teda Košice aktuálne futbalovo neoslňujú, je jasné, že ambície do budúcna majú podstatne väčšie.

Reklama