Reklama
Loading...
Reklama

Na jaře Slavia otáčela z 0:2 v Olomouci, tentokrát v takřka totožném utkání sešívaní opět triumfovali 3:2. I v Liberci Pražané ztráceli o dva zásahy už po šesti minutách, třemi góly ale sebrali důležité body pod svá křídla.

Byl to podivný zápas. Slavia prožila jednoznačně nejhorší start utkání v ročníku, po 15 minutách mohla klidně prohrávat 0:4, ve zbytku průběhu ale působila klidně a suma sumárum odehrála slušný zápas. Byť pojem zasloužené vítězství rozhodně použít nelze.

Chytil se Schranzem mají všechno

Dvojčlenný útok se stejně jako proti Sheriffu Tiraspol osvědčil. Mojmír Chytil s Ivanem Schranzem spolu zařídili klíčový kontaktní gól. Schranz je fotbalový maratonec, který na hrotu útoku běhal za dva. Druhý kolega měl prostor na míče zády k bráně.

Ani jeden z útočníků ve dvou utkáních nezahodil větší šanci, naopak dali v součtu čtyři góly a jednou asistovali. V presinku se jim dařilo, nic nevypustili, směrem do dalších utkání v kombinaci s podhrotem výborná volba. Asi nejlepší z aktuální pětičlenné nabídky.

Na krajích po pauze jinak

Start sezóny oběma vyšel, nyní už to s Lukášem Provodem a hlavně Davidem Douděrou tak slavné není. První zmíněný je nebezpečný, tvoří hru, avšak v obraně je ho trochu škoda. Zvláště když ho při ofenzivních kvalitách tolik limituje autová čára.

Andres Dumitrescu se ve dvou utkáních skupiny Evropské ligy osvědčil dopředu i dozadu, byl silný v kombinaci, proč tedy neposunout Provoda na jeho nejsilnější pozici podhrota. Více se zde dostane ke své prudké přízemní střele z dálky, zároveň dá větší volnost Christosu Zafeirisovi.

Napravo se nabízí přímo vyškrtnutí Davida Douděry ze sestavy. Září ani říjen mu nevyšly, naopak Michal Tomič se na pravé straně chytil. Není tak dynamický, má ale dobré obě nohy. Levou nohou umí nacentrovat i vystřelit z dálky.

Reklama