Neuvěřitelné se stalo skutečností, mnichovská mašina konečně narazila. Naposledy německý Bayern Mnichov prohrál soutěžní zápas v prosinci 2019. Od té doby byl na neporazitelné stezce, kterou až dnes ukončil Hoffenheim výhrou 4:1. U výprasku byl v drese domácích hrdinů i český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Předzápasové kurzy nenaznačovaly žádná překvapení a nic domácímu Hoffenheimu nepřály. Ti, kteří však věřili v zázrak, si museli přijít na pěkný balík. Série bez soutěžní porážky se mnichovskému gigantovi zastavila na čísle 23.

Bayern nastoupil v Hoffenheimu bez své největší hvězdy, polského snajpra Roberta Lewandowskiho. I přes to byl však kádr nabitý. V sestavě nechyběl Gnabry, Müller, Alaba ani letní posila z Manchesteru City Sané.

Tyto jména ovšem nestačily na nebojácné domácí hráče. Kadeřábkův tým do poločasu vedl díky gólům Bičakčiče a Dabbura 2:1. Za hosty snižoval skóre krásným obstřelem Kimmich.

Mnichovští se po nástupu do druhé půle snažili, co to šlo. Jenže to nešlo. V 77. minutě definitivně rozhodl třetím gólem Kramarič a v nastavení pak ten samý hráč přidal z penalty ještě čtvrtý, poslední hřebík do rakve.

Senzace, kterou nejspíš nemohl přinést žádný jiný tým než Hoffenheim. Ten totiž patří k mála týmům, které to na mnichovský velkoklub umí.

Kadeřábek odehrál celé utkání a na své levé straně hřiště nevypustil jediný souboj. Skvělým individuálním výkonem přispěl do týmové skládačky, která si vyskočila na nedotknutelný tým posledního roku.  Není pochyb, že zápas jako je tenhle, zůstane pražskému rodákovi v paměti ještě hodně dlouho.