Reklama
Loading...
Reklama

Plzeňská Viktoria zažila jednu z nejhorších částí sezóny. Na podzim se jí vůbec nedařilo a proto ji také patří až 9. pozice s propastnými 15 body na první Slavii. Dokáže trenér Guľa zatnout zuby a nastartovat tu mašinu, kterou tak dobře známe?

Ještě před ukončením první poloviny sezóny se spekulovalo o odchodu trenéra velmi často. Viktoria prohrávala se soupeři jako Karviná, Zlín či Slovácko. Výkony byly těžce podprůměrné a bylo jasné, že v zimní přestávce se bude muset zredukovat kádr. Nutno také podotknout, že trenér Guľa dostal od vedení prostor, který by žádný jiný trenér zde v Plzni nedostal. To vše jen svědčí o vzájemné důvěře a společné práci a touze obrátit výsledky zase na svou stranu. Před celou Plzní však není jednoduchá cesta, bude dlouhá a trnitá.

První velká rána přišla v kvalifikaci o Evropskou ligu s Hapoelem Beer Shevou. Po prohře s Alkmaarem a následné výhře ve 3. předkole EL s Sönderjyske přišel zápas o všechno. Izraelská hrozba v podobě Beer Shevy. Celý zápas byla Plzeň jako zamrzlá a nakonec prohrála 0:1. První rána, která odstartovala podzimní mizérii. Poté přišla remíza s Olomoucí a výhra nad Spartou. To byl poslední zápas, který měla Viktoria ve svých rukou.

Po zápase se Spartou totiž přišla bilance sedmi zápasů se čtyřmi body. Pro celou Plzeň něco nepředstavitelného. Prohry se Zlínem, Karvinou, Jabloncem, Slováckem a Slavii byly velice těžké. K tomu remíza s Budějovicemi a vysoká výhra 7:0 nad Teplicemi. To byla až hrůzostrašná bilance. S touto situací se muselo něco udělat a také, že ano. Plzeň opustili tři hráči na hostování, zároveň však dva přišli z hostování zpět a další hráč přišel zadarmo. Bude to však stačit k zmrtvýchvstání západočechů?

Stoper Luděk Pernica odešel hostovat do Brna, kde začínal se svou kariérou mezi muži. Matador Radim Řezník, který pamatuje slavnou éru Pavla Vrby v Lize mistrů odešel hostovat do Mladé Boleslavi. Věk není jen číslo a Řezník se dostával na trávník stále méně. Posledním odchodem byl Marko Alvir, záložník či útočník posílil České Budějovice, které přišly o tři ofenzivní hráče. Dva z nich se totiž stěhovali právě do Plzně. Mladí a draví Lukáš Matějka s Pavlem Šulcem. Dva talenti, od kterých se očekává opravdu mnoho. Poslední posilou se stal Šimon Falta, který přišel zdarma po konci smlouvy v olomoucké Sigmě. Zůstává zde však otázka, zda-li to bude stačit na to, aby se Plzeň znovu dostala do TOP 3.

Minulou sobotu proběhlo přípravné utkání proti Hradci Králové, které mělo nepovědět, jak na tom Plzeň je. V základu se objevil jak Filip Kaša, pro kterého se jednalo o debut v základní sestavě, tak Pavel Šulc, který se po návratu chtěl ukázat v nejlepším světle. Góly vstřelili Kaša, Ondrášek, Matějka a právě Šulc, který dokázal vstřelit góly hneddva. Jak Kaša, tak Šulc předvedli dobré výkony a pozitivně tak zamotali trenérovi hlavu. Svůj debut i s kapitánskou páskou prožil 18letý Josef Koželuh, pro kterého se také jednalo o debut v prvním týmu.

Plzeň ukázala proti Hradci sílu, ale stále bylo poznat, že to není ono. Musíme s rukou na srdci říci, že před celou Plzní je ještě spousta práce a trenér Gula to rozhodně nebude mít jednoduché. Co myslíte vy, dokáže se Plzeň zvednout a dostat se na jaře na vítěznou vlnu nebo bude pokračovat její mizérie a skončí ve středu tabulky?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama