Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalisté Sparty se vítězstvím na hřišti Opavy částečně vykoupili u svých fanoušků, které zklamala remíza na půdě Baníku. Trenér po zápase v Ostravě mluvil o spravedlivé remíze, ale muselo v něm převládat zklamání z předvedené hry. Nula, která udávala počet střel na branku soupeře říkala více než tisíc slov. Letenský tým během podzimu i o zimní přestávce mluvil o plné důvěře k Václavu Kotalovi. Je však něco takového ve Spartě možné?

Od vedení Sparty jsme v posledních letech slyšeli hned několikrát fráze o příchodu trenéra s jasnou vizí. Ani jednou však nedošlo k jejímu naplnění a Sparta prožívala jistý “bolehlav”. Neúspěšným se stal i předchozí projekt vedený Václavem Jílkem a jeho nástupce byl další v pořadí, jež měl vrátit Spartu na český fotbalový vrchol. To se však nejeví minimálně při konstelaci této sezony jako reálné. Trvající převaha Slavie musí mít dopad na náladu ve sparťanské kabině a ta se může odrazit i v celkovém dění.

Nervozita je jedním z logických důsledků a podle všeho se teď ukazuje ve sparťanské šatně výrazněji než by bylo zdrávo. Jedním z důsledků této atmosféry může být vytváření jistého příkopu mezi trenérem a hráči. To se podle zákulisních informací nyní ve Spartě děje. Další výměna trenéra musí fanoušky vysloveně děsit. Sparta se v posledních letech stala takřka továrnou na odvolané trenéry a získávání posil často fungovalo na základě metody “pokus-omyl”. Kvůli tomu již Sparta nějaký čas přešlapuje na místě.

Nyní mělo dojít k jisté výměně názorů mezi Václavem Kotalem a sparťanským kapitánem Bořkem Dočkalem. Ostatní zkušenější hráči se podle všeho postavili spíš za svého kapitána a pozice Václava Kotala tak dostala jisté trhliny. Pokud by se rozšiřovaly, mohl by se přiblížit scénář, který v posledních letech na Letné už tolikrát zažili. Nyní však kolem ní krouží hrozba dalšího opakování. 

Spekulace už došly tak daleko, že přichází úvahy o možných scénářích po odvolání Václava Kotala. Na přetřes má přicházet opět jméno Pavla Vrby. Ten měl již do Sparty jednou nakročeno a většina fotbalové veřejnosti požadovala tento případný krok za profesní sebevraždu. Nyní je však situace jiná. Po odchodu z Plzně utrpěl Pavel Vrba jednu facku v bulharském Razgradu, jež opustil v tichosti nikým nepozorován. Tentokrát by angažmá ve Spartě musel brát jako napravení svého jména. V tomto ohledu dává jeho příchod do Sparty větší logiku než v předchozím případě.

Pro vedení Sparty toto není prý v současné době téma. Vynořuje se však potichu ještě jeden možný scénář. Tomáš Rosický již naznačoval, že po éře Václava Kotala by mohl dorazit zahraniční trenér. Po nedávné italské kapitole by slovo skepse bylo patrně velmi diplomatickým vyjádřením pocitů většiny fanoušků Letenských. 

Někdejší reprezentační kapitán během svých let v zahraničí jistě navázal řadu kontaktů, které by chtěl nějakým způsobem uplatnit i na Letné. Vzhledem k tomu, že i on sám se již některých přehmatů dopustil, může se dostávat na velmi tenký led.  Již nějakou dobu zažívá skutečný křest ohněm a další zkouška může být velmi blízko.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Ledová ostravská předehra
  • Václava Kotala brzy čeká další zkouška
  • POSLEDNÍ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama