Reklama
Loading...
Reklama

Jeden nevyhnutelný konec je před námi. Když Jakub Brabec přicházel do Plzně, čekalo se od něj mnoho. Ať už trofej nebo evropské poháry. Nic z toho se však nestalo a k tomu jsou jeho výkony jako na houpačce. Jeho působní ve Viktorii tak visí na vlásku.

Když před dvěma lety přicházel z Belgického Genku, nemohlo být pochyb, že se jedná o obrovskou posilu do obrany za odcházejícího Romana Hubníka. S velkým jménem přišla i velká očekávání v podobě titulu a evropských pohárů. I když se Brabec ihned zařadil do základní sestavy, stále tomu něco chybělo. Ze začátku to nebylo v takovém množství, ale v poslední době je jeho forma v úpadku.

Přicházel jako hvězda, která má spasit plzeňskou obranu a zařídit vše, na co si vzpomeneme. S postupem času se však chyby opakovaly a jeho forma začala stagnovat. Nalijme si čistého vína, kdyby nebyl Lukáš Hejda zraněný, jeho místo by patřilo jemu. Kromě toho, dělá týmu kapitána a s těmito výkony to není dobrá vizitka jak pro něj, tak pro klub. Je na čase něco změnit a to rychle.

O situaci v Plzni napovídá i fakt, že je po dlouhých letech mimo Top 3 a to na 6. místě se ztrátou příšerných 21 bodů na první Slavii a 10 bodů na druhou Spartu. Ano, Plzeň hraje v poslední době svůj nejhorší fotbal za několik let, ale právě Jakub Brabec má na tom také svůj díl viny. Když vezmeme v úvahu celou obranou čtveřici, v této chvíli je zkrátka nejhorší a nejvíce chybující.

„Kuba je nadstandardně placený, ale nepodává adekvátní výkony. Cítím z něj velkou nejistotu. Předčasné ukončení spolupráce by dávalo smysl,“ uvažuje někdejší reprezentační bek Julius Bielik

Abych řekl pravdu, nejde nic, než nesouhlasit. I když mu smlouva končí až v roce 2022, jeho výkony zkrátka neodpovídají tomu, jak by se Viktoria chtěla prezentovat. Je vidět, že každá chyba mu podlamuje sebevědomí stále víc a víc. Za mě by byla určitě dobrá volba Václav Míka. Lukáš Hejda je zraněný a k rozehranému Kašovi by se dravé mládí hodilo. Proč nevsadit na mládí a odhrnout tu deku, která na Viktorce leží? Pokud to takhle půjde dál, nedopadne to dobře.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama