Reklama
Loading...
Reklama

To, co se v posledních dnech všeobecně očekávalo se stalo realitou. Účinkování Patrika Schicka v německém Lipsku končí. Německý klub neuplatnil opci a český útočník se vrací do Říma. Stalo se tak především z důvodu úsporných opatření německého týmu a Patrika Schicka nyní již čekají pouze zápasy dohrávané Ligy mistrů. Další pokračování kariéry někdejšího útočníka pražských Bohemians však zůstává zahaleno tajemstvím. 

 

Když přicházel český útočník v roce 2017 do Říma, jednalo se o nejdražší posilu v klubové historii. Společně s bosenským útočníkem a někdejší teplické hvězdě Edinem Džekem měl tvořit velmi slušnou palebnou sílu a vystřelit římský klub do vyšších pozic. To se však nedělo a další pomocí pro klub, jež bude chybět v dalším ročníku v Lize mistrů, má být příchod bohatého amerického majitele. Ten může mít pochopitelně vliv i na Schickovu pozici, ale také je možné, že mu žádný boj o místo v sestavě umožněn nebude. 

Vedení “Giallorossi” neustoupilo ze svých finančních požadavků a možná si dnes fanoušci zpětně říkají, že se jedná o velice nepromyšlenou investici. V příští sezoně se tak začne psát nový kapitola kariéry Patria Schicka. Po jeho povedeném jarním působení v Lipsku se dá předpokládat několik zajímavých zájemců ze západní Evropy. V Německu zanechal Patrik Schick velký dojem a nejvíce prý jeho výkony oslovily Bayer Leverkusen a berlínskou Herthu. Zájemce se prý nyní najde v Itálii a jeho službám by se nebránil slavný AC Milán a situaci kolem něj sonduje i anglický Newcastle United. 

Výhodou Německa by byl fakt, že zde přesvědčil po příchodu z Říma o svých kvalitách a zájemci určitě věří v navázání na výkony v Lipsku. Ve prospěch “Rossonerri” by hovořila znalost italského fotbalového prostředí. Jednalo by se o výzvu i ve smyslu současné pozice milánského týmu. Slavný klub touží po fotbalovém restartu a případný Schickův podíl na něm by výrazně zvedl jeho kredit. A nakonec zde máme případné angažmá v kolébce fotbalu, která bývá snem každého fotbalisty. Dříve prý po Schickovi také toužil slavný liverpoolský Everton.

Nepřichází otázka pouze pro samotného útočníka, ale pozor by na celou věc měla dávat i česká reprezentace, pro níž je v současné době útočníkem číslo jedna. Takřka čtyři roky působil český útočník v Itálii, ale poslední půlrok v německém Lipsku byl patrně zatím nejlepším zahraničním obdobím a má tedy na co navazovat. Ve svém věku si stále může říkat, že vrchol své kariéry má stále ještě před sebou a je jen na něm, kde ho zdolá. 

Už jednou prokázal, že risk může být zisk. Rodná Sparta v něm neviděla dostatečnou perspektivu a poslala jej na hostování do vršovickým Bohemians, čehož možná dnes lituje. V Ďolíčku se zalíbil skautům italské Sampdorie Janov a ti ho přesvědčili k odchodu do Itálie. Postupně získával stále pevnější místo na hřišti a v souvislosti s jeho jménem se mluvilo o evropských velkoklubech a nakonec se zrodí přestup do AS Roma. Po příletu do Říma jsme mohli vidět jásající “Tifosi” vidící v něm novou útočnou hvězdu, ale patrně se jednalo o jeho jediný hvězdný okamžik ve “Věčném městě”. Nyní se do něj vrací v podstatě s jistotou odchodu. Říká se, že na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Český reprezentant musí co nejrychleji vyřešit otázku, zda se bude další kapitola jeho fotbalového života bude psát pod Apeninami nebo v jiných evropských končinách. V dané situaci je to vlastně jedno, ale všichni čeští fotbaloví fanoušci musí doufat, že se tento rok provede správným směrem. Na útočníka evropského formátu již český fotbal nezdravě dlouho čeká a v Patriku vidí v tomto ohledu patrně největší potenciál.

Související články:

  • Schick u postupu Lipska
  • Může se zrodit nový Schickův římský scénář
  • Reklama