Reklama
Loading...
Reklama

Hrůza. Tak by se dalo jedním slovem shrnout včerejší vystoupení českých zástupců v Evropské lize. Sparta dostala fotbalovou lekci od italského Milána, Liberci nadělila Crvena Zvezda pověstného bůra. Jediným ochráncem koeficientu se stala Slavia, která dokázala využít 70 minut početní převahy. Výsledky jsou jedna věc, předvedené výkony však mluví jasně. Chybí herní praxe.

Naprosto mdlé výkony českých zástupců, kteří vypadali, jakoby si šli ty zápasy odehrát spíš za trest. Bez výrazné chuti, bez sebevědomí. 

Zápasy v evropských pohárech mají být o tom, že si to hráči budou na hřišti užívat a jezdit po prde**. V těchto utkáních mají ze sebe vydat vše, co jde. Musí tam být touha ukázat na sebe v tom evropském měřítku. A na snad dvě výjimky typu Olayinka a Zima, to opravdu nikdo nepředvedl. Jenže jde to tohle vůbec za samotnými hráči?

Z části určitě ano. Větší podíl má však faktor, který bohužel nemůžou hráči ovlivnit. A tím je nedostatek herního vytížení. Českým fotbalistům chybí zápasová praxe, která udržuje hráče ve varu. 

Od fanoušků je hráčům na sociálních sítích vytýkáno nízké sebevědomí, bojácnost zkusit něco sám, jít vstříc jeden na jednoho. Sebevědomí, které našim týmům včera výrazně chybělo se však získává právě v zápasech. Na tréninku to není možné. Ještě před utkáním o tom mluvil i trenér Sparty Václav Kotal.

“Herní praxe chybí. AC Milán je velmi důrazné, musíte rychle pracovat s míčem, a když nemáte zápasovou praxi, je složité to na tréninku simulovat.”

Právě kvůli nerozehranosti chybí hráčům sebedůvěra jít do rizika. Šlo to poznat například v zápase Sparty. Množství přihrávek, které mířili letenští místo dopředu radši na jistotu na stopera či brankáře byl enormní.

S tím vším jde ruku v ruce také nízké tempo, které všechny naše týmy nasadili. Rychlost chyběla jak v nohách, tak v myšlence. Všechno dlouho trvalo, na vše byl potřeba o dotek navíc.

Jediným pozitivem po včerejšku zůstává udřená výhra Slavie. Té snad tento výsledek pomůže napravit pošramocené sebevědomí po zápase s izraelskou Beer Shevou.

Ligová fotbalová asociace již v týdnu rozhodla o tom, že tento víkend restart FORTUNA: LIGY nepřijde. Za mě rozhodnutí krajně nespravedlivé vůči týmům, které investovali nemalé peníze a čas do častého testování svých hráčů a členů realizačního týmu.

Bohužel pro český fotbal to znamená jen to, že pokud se nestane zázrak, můžeme stejné výkony, jako ty včerejší, vidět i příští týden.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama