Reklama
Loading...
Reklama

Tolik hráčů, kolik má do útoku Sparta, by potřebovala do obrany Slavia. I když Pavel Vrba hraje na jednoho hroťáka, má jich k dispozici hned 5. I kdyby došlo na rozestavení na dva útočníky, je to stále zbytečný luxus s hráči, kteří můžou hrát pravidelně základ ligy v jiném týmu.

 Adam Hložek, Matěj Pulkrab, Václav Drchal, Lukáš Juliš a Martin Minchev. To jsou jména, která má trenér Vrba k dispozici do útoku svého týmu. Nebudeme kousaví, ale takový luxus je úplně zbytečný a nejméně dva hráče brzdí v rozletu kariéry. Největším problémem však je, že i přesto, že má Sparta k dispozici tolik útočníků, patří jí až 3. pozice v ligové tabulce.

Je pravda, že posledním zápase se Zlínem Sparta nasázela 5 gólů, ale v tom minulém s Jabloncem nebo s Plzní už vyhrát nedokázala a hra ofenzivní řady nebyla vůbec optimální. Dalším znamením problému je i fakt, že nejlepším střelcem týmu je záložník Jakub Pešek. Ve většině případů se také stává, že je útočník sám na trojici hráčů, viz. zápas s Plzní, kde neměl Adam Hložek sebemenší podporu.

Nebudeme si nic nalhávat, ale nejméně Matěj Pulkrab a Martin Minchev měli odejít na hostování, protože jejich zápasový čas nebude tak velký a budou spíše sedět na lavici. Adam Hložek je jasnou jedničkou a ve formě hrající Václav Drchal jasným žolíkem týmu. Lukáš Juliš je zraněný, ale nebude to dlouho trvat a vrátí se v plné síle. 

To taková Plzeň má úplně jinou situaci a vede ligu. Na hrotu září Beaguel a záda mu kryje Chorý. To je vše, Viktorka má jen dva hroťáky. Jasně, pokud se jeden z nich zraní, bude to velký problém, ale mít jich hned 5 a stavět maximálně 3 z nich je zkrátka ničení kariéry a je to úplně zbytečné. Minchev i Pulkrab nastupují často za sparťanský B-tým a to je na oba dva hodně málo.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama