Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Sebastían Kóša
FOTO: www.fcspartaktrnava.com
Slovenský futbal

Koho sledovať? Pätica futbalistov do 21 rokov z Fortuna Ligy

Fortuna Liga, síce nemá povesť tej, z ktorej by pravidelne chodili do sveta najväčšie talenty, no i v našich končinách, nájdeme množstvo šikovných futbalistov do 21 rokov. Dnes sa spoločne pozrieme na päticu z nich a ukážeme si, koho sa oplatí sledovať. Sú to isto hráči, ktorí sa pri dobrom rozvoju môžu posunúť na vyššiu úroveň.

5.Miesto – Timotej Jambor

Už len z mena samotného hráča musí ísť dobrý pocit. A bodaj by nie. Je synom Milana Jambora, ktorý sa v drese Púchova preslávil svojim gólom do siete Barcelony. Hoci toto nie je zárukou úspechu, hráč je k nemu na dobrej ceste. V 19-tich rokoch patrí už druhú sezónu medzi členov základnej zostavy Žiliny. V tej doterajšej vsietil štyri góly a takisto tento rok reprezentoval Slovensko do 19 rokov na mládežníckom Eure. Bude zaujímavé sledovať, kam to tento mladý hráč dotiahne.

Koho sledovať?
Zdroj: www.mskzilina.sk

4.Miesto – Ľubomír Belko

Hoci je Žilina známa tým, že dáva množstvo príležitostí mladým hráčom, byť v 20-tich rokoch už druhú sezónu brankárskou jednotkou, je niečo výnimočné. V Žiline mu bol konkurenciou Samuel Petráš a nakoľko pre oboch talentovaných brankárov nebolo miesto, jeho kroky smerovali na hosťovanie do Dunajskej Stredy. I keď sa Žilina v tejto sezóne trápi, je potešenie sledovať, vývoj mladého brankára, ktorý si v tejto sezóne v rámci ligy pripísal štyri čisté kontá. Reprezentoval aj Slovensko do 21 rokov a dostal šancu chytať v baráži s Ukrajinou. Tam sme síce vyhrali prvý zápas, ale odveta rozhodla o tom, že na turnaj sa pozrú naši susedia.

Zdroj: www.mskzilina.sk

3.Miesto – Moses David Cobnan

Rodáka z Nigérie by asi v takomto rebríčku čakal málokto. Napriek tomu, je to niekto, na koho sa oplatí pozerať. V našej súťaži sme ho mohli vidieť v závere minulej sezóny, keď dostal šancu v Seredi. Po zániku klubu, sa presunul k nováčikovi z Podbrezovej a musíme povedať, že vydarený vstup do sezóny mali ako hráč, tak aj tím. S nováčikmi, sa vždy ráta, ako s niekým, kto bude bojovať o záchranu. Podbrezová, však ukázala úplný opak. Pohybuje sa na priečkach, z ktorých môže bojovať o Európu a Cobnan, má na tom veľkú zásluhu.

V doterajšej sezóne sa strelecky presadil osem krát a po Krstovičovi, je najlepším strelcom súťaže. Aj v rámci pohára na seba upútal pozornosť, nakoľko sa v troch predstaveniach trafil až päť razy. Pre mladého Nigérijčana je toto šanca, ako sa posunúť vyššie a dostať sa aj do reprezentácie.

Zdroj: www.zpfutbal.sk

2.Miesto – Adrián Kaprálik

Možno najočakávanejšie meno, v našom rebríčku. Adrián Kaprálik sa najlepšie ukázal v poslednom ligovom zápase. Slovan, ktorý sa ešte stále tešil z postupu do play-off EKL, poslal svojimi štyrmi gólmi opäť na zem. Stal sa tak len 11. hráčom našej súťaže, ktorému sa to podarilo. Nejedná sa samozrejme len o tento zápas. Mladý Slovák v tejto sezóne vsietil šesť gólov a na ďalšie dva prihral. Súčasťou základnej zostavy Žiliny, je napriek mladému veku už tretiu sezónu.

Zdroj: www.mskzilina.sk

1.Miesto – Sebastián Kóša

Ak sa v mladom veku zaúčate v obrane od Martina Škrtela, máte dobrý začiatok do kariéry. Toto bol príklad mladého Sebastiána, ktorý minulú sezónu získal Slovnaft Cup, keď mu v mnohých zápasoch, bol kolegom Martin Škrtel. Samozrejme, je to aj o talente, ktorý hráč má. Napriek tomu, že len nedávno oslávil 19-násť rokov, vo Fortuna Lige pôsobí už štvrtú sezónu. V posledných troch pravidelne nastupuje za Spartak Trnava. Vo svojej prvej, nastúpil k piatim zápasom ešte v drese Nitry, kde si pripísal aj jeden gól. V minulosti sa spomínal záujem klubov z Talianska. Je to jeden z veľkých talentov a niekto, koho sa oplatí sledovať. Už sa len čaká, kam to hráč dotiahne.

Niekto koho sledovať
Zdroj: www.fcspartaktrnava.com
Reklama