Reklama
Loading...
Reklama

Levý záložník Jhon Mosquera končí v Bohemians 1905 a jako volný hráč posiluje Slovan Liberec, se kterým si v příští sezoně bude moct zahrát předkola Evropské ligy.

 

Oblíbenec fanoušků se na městský stadion Ďolíček vrátil z rodné Kolumbie po tří a půl leté odmlce. Nyní však už po 10 zápasech, ve kterých vstřelil tři branky, Bohemku za zvláštních okolností opouští.

Podle oficiálního vyjádření zelenobílých byly obě strany domluveny na nové smlouvě, v úterý hráč absolvoval trénink a poté v SMS těsně před přípravným zápasem proti Chrudimi vedení klubu oznámil svůj konec.

 

Pro vršovický klub se po jarní jízdě, během které se hlasitě mluvilo o evropských pohárech, samozřejmě jedná o citelné oslabení. Sám Mosquera svůj příchod do Liberce okomentoval následovně:

„Děkuji Bohemians za vše, bohužel jsem dva měsíce čekal na nabídku vylepšené smlouvy, ta však nepřišla. Slovan jednal rychle, na podmínkách jsme se okamžitě domluvili, láká mě vidina bojů o přední ligové příčky a skupinu Evropské ligy. Okamžitě po uzavření smlouvy jsem kontaktoval ředitele Bohemians, aktuálně je na dovolené u moře, osobně jsem se s ním sejít bohužel nemohl. Před utkáním proti Chrudimi jsem poděkoval a rozloučil se s trenéry i hráči Bohemians.“

Hned v premiéře v modrobílém dresu Liberce, v zápase proti druholigovému Žižkovu, se třicetiletému Kolumbijci při vítězství 4:1 povedlo dvakrát skórovat. Prosadily se i další liberecké posily Jusuf s Rabušicem. Trenér Severočechů Hoftych jako již tradičně po odchodech klíčových hráčů musí poskládat nový tým.

Už dřív byl oznámen odchod Hybše do Plzně, hostování v Liberci skončilo zahraničním hráčům Balutovi a Alibekovovi a liberecký kádr přímo vyloupila pražská Slavia, neboť se ze severu Čech do Prahy přesunula hned čtveřice hráčů Liberce, jmenovitě Karafiát, Kuchta, Malinský a Beran. Opačným směrem putovalo velké množství hráčů na hostování.

 

Na severu Čech se bude slávistické trenéry snažit přesvědčit Kosek. Po hostování v Jablonci se jen o kousek dál posunuli další kmenoví hráči sešívaných Matoušek s Jugasem. Na zkoušce je v Liberci Rabušic, který pod Ještědem v minulosti při účinkování v Evropské lize zažil hvězdné chvíle.

Začátek minulé sezony se Liberci nepovedl, a dokonce se schylovalo k odvolání trenéra Pavla Hoftycha. Slovan se ale zvedl, postoupil do finále poháru, v lize skončil pátý. Díky vítězství v zápase o Evropu se může po čtyřech letech těšit na předkola EL, ve kterých rozhodně bude chtít být konkurenceschopný tak, jako se mu to dařilo v minulosti.

V letech 2013-16 se Liberci povedlo třikrát ze čtyř pokusů probojovat až do základní skupiny Evropské ligy, přičemž v prvním případě z toho bylo tažení až do jarní části. To je na skromnější klub na evropské poměry s menším rozpočtem fenomenální úspěch.

Předkola příští sezony budou specifická tím, že se budou hrát pouze na jeden zápas. Důležitý tedy bude los, který rozhodne o dějišti zápasu. Tím se nabízí větší možnost pro překvapení a postup menších klubů do základní skupiny EL. Jak se říká: „V jednom zápase se může stát všechno.“ Doufejme, že Liberec tak na své evropské úspěchy z dřívějších let v příští sezoně opět naváže.

Související články:

Reklama