Reklama
Loading...
Reklama

Levý záložník Jhon Mosquera končí v Bohemians 1905 a jako volný hráč posiluje Slovan Liberec, se kterým si v příští sezoně bude moct zahrát předkola Evropské ligy.

 

Oblíbenec fanoušků se na městský stadion Ďolíček vrátil z rodné Kolumbie po tří a půl leté odmlce. Nyní však už po 10 zápasech, ve kterých vstřelil tři branky, Bohemku za zvláštních okolností opouští.

Podle oficiálního vyjádření zelenobílých byly obě strany domluveny na nové smlouvě, v úterý hráč absolvoval trénink a poté v SMS těsně před přípravným zápasem proti Chrudimi vedení klubu oznámil svůj konec.

 

Pro vršovický klub se po jarní jízdě, během které se hlasitě mluvilo o evropských pohárech, samozřejmě jedná o citelné oslabení. Sám Mosquera svůj příchod do Liberce okomentoval následovně:

„Děkuji Bohemians za vše, bohužel jsem dva měsíce čekal na nabídku vylepšené smlouvy, ta však nepřišla. Slovan jednal rychle, na podmínkách jsme se okamžitě domluvili, láká mě vidina bojů o přední ligové příčky a skupinu Evropské ligy. Okamžitě po uzavření smlouvy jsem kontaktoval ředitele Bohemians, aktuálně je na dovolené u moře, osobně jsem se s ním sejít bohužel nemohl. Před utkáním proti Chrudimi jsem poděkoval a rozloučil se s trenéry i hráči Bohemians.“

Hned v premiéře v modrobílém dresu Liberce, v zápase proti druholigovému Žižkovu, se třicetiletému Kolumbijci při vítězství 4:1 povedlo dvakrát skórovat. Prosadily se i další liberecké posily Jusuf s Rabušicem. Trenér Severočechů Hoftych jako již tradičně po odchodech klíčových hráčů musí poskládat nový tým.

Už dřív byl oznámen odchod Hybše do Plzně, hostování v Liberci skončilo zahraničním hráčům BalutoviAlibekovovi a liberecký kádr přímo vyloupila pražská Slavia, neboť se ze severu Čech do Prahy přesunula hned čtveřice hráčů Liberce, jmenovitě Karafiát, Kuchta, MalinskýBeran. Opačným směrem putovalo velké množství hráčů na hostování.

 

Na severu Čech se bude slávistické trenéry snažit přesvědčit Kosek. Po hostování v Jablonci se jen o kousek dál posunuli další kmenoví hráči sešívaných MatoušekJugasem. Na zkoušce je v Liberci Rabušic, který pod Ještědem v minulosti při účinkování v Evropské lize zažil hvězdné chvíle.

Začátek minulé sezony se Liberci nepovedl, a dokonce se schylovalo k odvolání trenéra Pavla Hoftycha. Slovan se ale zvedl, postoupil do finále poháru, v lize skončil pátý. Díky vítězství v zápase o Evropu se může po čtyřech letech těšit na předkola EL, ve kterých rozhodně bude chtít být konkurenceschopný tak, jako se mu to dařilo v minulosti.

V letech 2013-16 se Liberci povedlo třikrát ze čtyř pokusů probojovat až do základní skupiny Evropské ligy, přičemž v prvním případě z toho bylo tažení až do jarní části. To je na skromnější klub na evropské poměry s menším rozpočtem fenomenální úspěch.

Předkola příští sezony budou specifická tím, že se budou hrát pouze na jeden zápas. Důležitý tedy bude los, který rozhodne o dějišti zápasu. Tím se nabízí větší možnost pro překvapení a postup menších klubů do základní skupiny EL. Jak se říká: „V jednom zápase se může stát všechno.“ Doufejme, že Liberec tak na své evropské úspěchy z dřívějších let v příští sezoně opět naváže.

Související články:

Reklama