Reklama
Loading...
Reklama
Stanciu
Tenhle příběh vyvolal hodně emocí v pražském klubu / Zdroj: Sparta

V minulém článku této série jsme se podívali na nejhodnotnější posily  pražské Slavie. Tentokrát vám představíme 5 nejdražších posil úhlavního rivala, Sparty. Většina z nich, asi ne zrovna překvapivě, patří do období Andrey Stramaccioniho.

Do nejnákladnější pětky se podařilo dostat i jednomu Čechovi, který se do Sparty vracel z ciziny. Že Sparta utrácet umí dokazuje fakt, že všechny přestupy v žebříčku měli cenovku nad 2 miliony eur.

Zkusíte si v hlavě tipnout nějaké jména, než se na výběr podíváte?

Minchev
Minchev přišel jako obrovský talent / Zdroj: Twitter Sparta

Martin Minchev

Cena: 52 milionů Kč

Do Sparty přišel devatenáctiletý útočník v létě z bulharského Černo More. Před příchodem do se o něm mluvilo v superlativech. Patřil do výběrů největších talentů, kteří běhají po evropských trávnících.

Bohužel po svém příchodu do týmu na tom nebyl fyzicky dobře. Moc toho tedy neodehrál a skrze malou minutáž ani neměl zatím prostor ukázat, co v sobě má. Teď se však očekává, že dostane více šancí a přidá i nějaké góly.

Cena nákupu zatím kvalitě rozhodně neodpovídá. Každopádně nás Minchev může přes jaro přesvědčit o opaku.

Kaya
Málo muziky za moc peněz? / Zdroj: Twitter Sparta

Semih Kaya

Cena: 52 milionů Kč

První z posil italského trenéra Stramaccioniho. Kaya přišel z tureckého velkoklubu Galatasaraye Instanbul, kde byl pilířem obrany a stálým členem základní sestavy. Dokonce patřil i do užšího výběru reprezentace Turecka.

To vše se po přestupu do Sparty v roce 2017 změnilo. Výkony, které předváděl vůbec nebyly v souladu s tím, jak obrovský plat (na české poměry) na Letné pobíral.

Za Spartu odehrál 28 ligových utkání, ve kterých vstřelil dva góly. V letním přestupovém období po třech letech Prahu opustil a vrátil se do své domoviny, kde nastupuje v dresu Malatyasporu.

Kadlec
Smutný osud jednoho z velkých českých talentů / Zdroj: Twitter Sparta

Václav Kadlec

Cena: 70,2 milionů Kč

Na návrat domů z nevydařené štace v zahraničí se netěšil jen Kadlec, ale i fanoušci Sparty. Když z ní v roce 2013 odcházel do Frankfurtu, přistálo na letenském účtu 80 milionů korun.

Kadlec si poté vyzkoušel ještě dánský Midtjylland, odkud se na konci srpna 2016 vrátil do Prahy. V té době šlo o vůbec nejdražší nákup v historii české ligy. Bohužel se mu nepodařilo vrátit se v podobné formě, s jakou odcházel a nenavázal tak na své výkony na Letné, které si každý pamatoval.

Velkou vinu na tom nesou zranění, která se Kadlecovi lepila na paty. To poslední přineslo i nečekaný rozsudek. Bývalý reprezentant se rozhodl ve svých 27 letech ukončit profesionální kariéru. S fotbalem ale úplně nesekl. Nastupuje v Červených Janovicích, kde hraje například i Tomáš Řepka nebo Martin Jiránek.

Tal Ben Chaim
Do Sparty přišel Ben Chaim jako nejlepší hráč izraelské ligy / Zdroj: Twitter Sparta

Tal Ben Chaim

Cena: 75,4 milionů Kč

Nejhorší nákup českých fotbalových dějin. Tak by se s klidným srdcem dal nazvat tento transfer. Ben Chaim do Sparty přicházel z Maccabi Tel Aviv jako nejlepší hráč izraelské ligy a spolehlivý střelec gólů.

To ale neplatilo pro jeho působení ve Spartě. Zde posbíral účast v pouhých 20 ligových utkáních. Nepřipsal si ani jeden gól, ani asistenci. Většinu času strávil zraněný nebo s rodinou v rodné Izraeli.

V červnu minulého roku se vrátil do Tel Avivu a všem zúčastněným stranám se tak určitě značně ulevilo.

Stanciu
Tenhle příběh vyvolal v pražském klubu hodně emocí / Zdroj: Twitter Sparta

Nicolae Stanciu

Cena: 97,5 milionů Kč

Vůbec nejdražší posila v historii Sparty a zároveň jedna z těch nejlepších za poslední roky. I když letenském týmu strávil všeho všudy rok, tak patřil k tahounům. Stanciu však poté zatoužil po změně a odcestoval do saúdskoarabského Al Ahli.

Zanedlouho však přišel transfer, který vzbudil v českém fotbale nevídané emoce. Rumunský reprezentant se vrátil do Prahy. Letnou však vyměnil za Eden.

Aktuálně je v týmu největšího rivala druhou sezónu a sparťanští fanoušci mu nemůžou přijít na jméno. Mezi jeho přednosti patří standardní situace, ze kterých dokázal již mnohokrát výstavně skórovat. V dresu Sparty odehrál 31 ligových utkání. Gólově se prosadil desetkrát a k tomu přidal sedm asistencí.

Související články:

Reklama