Reklama
Loading...
Reklama
Slavia nákupy
Zdroj: Slavia Praha

Je 7. 3. 2002 a Štěpán Vachoušek se na strahovském stadionu Evžena Rošického fotí s červenobílým dresem s hvězdou na srdci. Právě je dotažen přestup za 35 milionů korun spolu s transferem Szilárda Néhmetha, největší koupě celé ligy. Je to skoro 19 let a Slavia dnes už v podstatě každé přestupové období udělá přestup kolem milionu euro. Tento transfer se tak postupem času zařadil až na sedmé místo jen pro klub z Edenu. Pojďme se tedy podívat na pětku největších transferů SK Slavie Praha.

Zdroj: Vlastimil Vacek, Právo

Nicolae Stanciu

Cena: 100 milionů Kč

Superposila, tak se pojmenoval tento transfer. Slavie neváhala zaplatit čtyři miliony euro nebo chcete-li 100 milionů na dřevo, položili na stůl sešívaní za bývalého kapitána Sparty. Rumunský reprezentant podle některých není tak suverénní jako na Letné, ale je potřeba říci, že nyní má taky jinou roli na hřišti. Proto lze jeho přestup zatím hodnotit jako vydařený.

Zdroj: Slavia Praha

Peter Olayinka

Cena: 80 milionů Kč

Dlouho se táhla přestupová jednání o nigerijského fotbalistu a nebýt toho, že Olayinka bouchnul v Gentu do stolu a neřekl, že do Slavie chce, stůj, co stůj, možná by se přestup ani nepovedl. 21. 7. 2018 se však vše podepsalo a díky zájmu klubů z Bundesligy nebo Francie posledních dní tento přestup můžeme rozhodně brát pozitivně.

Zdroj: Vlastimil Vacek, Právo

Alexandru Baluta

Cena: 67 milionů Kč

Rumunský Mertens. Tak se o Balutovi mluvilo při přestupu. Rumunský fotbalista rozhodně fotbal hrát umí. Vedení míče, hlava nahoře, to vše tam je. Ale jazyková bariéra a fakt, že ve Slavii byl záložník jeden z jedenácti hráčů a ne hvězda a kapitán týmu jako v Craiově zapříčinilo, že Pražané tohoto šikovného fotbalistu prodali se ztrátou za cca 18 milionů korun do maďarského Puskás AFC.

Zdroj: Slavia Praha

Alexander Bah

Cena: 45 milionů Kč

Stejně jako u Nicolae Stancia vysněná posila trenéra Jindřicha Trpišovského. Dánský reprezentant má fantastická čísla. Z nabídek si mohl rozhodně vybírat, ale i tady pomohly osobní rozhovory s realizačním týmem. Ambice a herní styl týmu, který bude podle slov hráče rozhodně sedět.

Zdroj: Slavia Praha

Tomáš Holeš

Cena: 43 milionů

Původně to měla být náhrada za Vladimíra Coufala. Dost možná jeden z nejlepších trenérů ve střední Evropě ale vidí to, co ostatní nevidí, a tak běhavého fotbalistu zařadil na pozici Tomáše Součka. A světe div se, vede si fantasticky. Další povedená koupě.

Související články:

Reklama