Reklama
Loading...
Reklama

Slavia Praha, adresa, která se dle mnohých neodmítá, přesto se najde pár případů, kdy muži v kopačkách dají přednost jinému klubu nebo jednání z jiných důvodů ztroskotají. V dnešním článku se podíváme, jak si vedou a jak by vypadal tým sešívaných, kdyby se povedly všechny přestupy hráčů, o kterých se ve spojitosti s klubem z Vršovic mluvilo.

Dario Zuparič: Po odchodu dvou afrických věží Slavia hledala kvalitní stopery. Nejčastěji padalo jméno chorvatského mládežnického reprezentanta se zkušenostmi ze Serie A, kde hájil barvy Pescary. Zuparič se nakonec za 800 tisíc euro stěhoval za velkou louži, kde přetáhl přes hlavu dres Portlandu. 

Cena během jednaní: 1,5 mil. Euro

Aktuální cena: 800k. Euro

Marek Suchý: Vrátit se do Slavie je mé velké přání, tak se několikrát k návratu vyjádřil odchovanec klubu. Při konci českého reprezentanta v Basileji se o návratu hodně mluvilo. Jednání však nedopadlo, a tak se Marek přesunul do Bundesligy, kde v FC Augsburg vytvořili s Honzou Morávkem a Tomášem Koubkem českou „mafii“. 

Cena během jednání: 2,25mil. Euro

Aktuální cena: 1,7mil. Euro

Filip Novák: Spolehlivý obránce, který si v tureckém Trabzosporu vybudoval velké jméno, takové, že se na českého reprezentanta vyptávalo nejen španělské Getafe, ale i pražská S. Slavia měla zájem hlavně tehdy, kdyby odešel Vladimír Coufal, to se však nestalo. 

Cena během jednání: 2,6mil. Euro

Aktuální cena: 3,5mil. Euro

Viktor Claesson: Trenér Dušan Uhrin ml. o švédského záložníka hodně stál. Sám fotbalista do Prahy také chtěl, v klubu však proběhla trenérská výměna, Uhrina vystřídal Jaroslav Šilhavý, který si hráče nepřál. A tady si může Slavia drbat hlavu, protože Viktor podává úžasné výkony, pravidelně sbírá body a patří k nejhodnotnějším hráčům FK Krasnodar. 

Cena během jednání: 1,5mil. Euro

Aktuální cena:17 mil.Euro

Trezeguet: Doslova oběma nohama byl egyptský reprezentant v Edenu, klub o levé křídlo včetně trenéra hodně stál, hráč byl rozhodnutý podepsat. Jenže přišel telefon od spoluhráče z reprezentace, hvězdného Mohameda Salaha, který vypadal nějak takto: Hale kámo, počkej si, máš na víc! Počkej ještě chvilku v Kasimpase, ono se určitě něco objeví… Objevila se Aston Villa. 

Cena během jednání: 4,5mil. Euro

Aktuální cena: 10mil.Euro

Nemanja Radonjic: Hlava nahoře, míč přilepený k noze, to je krátká charakteristika srbského fotbalisty. Tehdejší hvězda Crvene Zvezdy si mohla z nabídek doslova vybírat. Slavia měla těžkou konkurenci, mladý Srb ukázal na nabídku Olympique Marseille 

Cena během jednání: 2,5mil. Euro

Aktuální cena: 8mi. Euro

Stanislav Lobotka: Slavia vyhrála titul, je to dobrá adresa. Takto se vyjádřila současná hvězda slovenské reprezentace, když byla jednání na vrcholu. Dohoda se blížila ke zdárnému konci, než se ozvala Celta Vigo. Ta záložníka nedávno prodala do velkoklubu SSC Neapol, kde si Stano plní další sen. 

Cena během jednání: 1mil. Euro

Aktuální cena: 20mil. Euro

Yevhen Konoplyanka: Jméno, které by zaplnilo stadion. Ukrajinský Messi! Rychlonohý fotbalista nedostával v Schalke 04 moc příležitostí. Přestože se Slavia snažila hráče získat buď na přestup, nebo hostování, z Německa vždy přišlo ne. Přitom se sám hráč díky tomu, že má v Praze část rodiny, rozhodně přestupu nebránil. Aktuálně fotbalista kope za největší klub své vlasti Šachtar Doněck.

Cena během jednání: 16mil. Euro

Aktuální cena: 6mil.Euro

Dame NDoye: Trenér Jaroslav Šilhavý si reprezentanta Senagalu s výborným výběrem místa velmi přál. Sám fotbalista byl i viděn v Praze, jak však jednání byla dalek,o je záhadou. Z Trabzonsporu se vydal do Kodaně.

Cena během jednání: 2mil. Euro

Aktuální cena: 900K. Euro

Pozn. Částky jsou převzaté z webu transfermarkt.com 

Hráčů, kteří byli spojeni, nebo jejichž jména aspoň padla, je celá řada, jistě by vydali na druhý článek, a tak vzpomenu aspoň jmenovitě: 

Amr Warda, Daniel Arzani, Vakoun Bayo, Albert Gudmundsson, Kristoffer Olsson, Michal Travník, Šimon Falta, Jiří Skalák, Davis Ikaunieks…

Reklama