Reklama
Loading...
Reklama

Vypjaté 296. derby pražských S skončilo bezbrankovou remízou. Domácí Slavia byla lepší, ale branku vsítit nedovedla. Dvakrát hostům pomohla branková konstrukce. Emoce vřeli jak na hřišti, tak v hledišti.

Celkem 36 faulů, obzvláště zákroky sparťanského Ladislava Krejčího zvedli ze sedadel nejednoho Slávistu. Nejeden vyžadoval po sudím Berkovi, aby ukázal letenské 37 červenou kartu. Na druhé straně hostující útočník Tetteh reklamoval u hlavního arbitra nevybíravé chování domácích fanoušků, kteří se rasisticky projevovali na jeho osobu. Což by mohlo v pokračující tendenci vyústit až k ukončení zápasu.

I když do tribun bylo vpuštěno pouze 4700 diváků, celý zápas bylo slyšet vehementní povzbuzování hlavních aktérů na trávníku. Domácí fans si připravili krásné chorea. První oslavovalo získaný dvacátý mistrovský titul. Druhé, pod heslem „Kdo si hraje, nezlobí“, odkazovalo na velmi známé heslo No pyro, no party!

A právě oheň přerušil oslavy fanoušků na Edenu. Po předávacím ceremoniálu, kdy si fotbalisté ještě na ploše mazlili s pohárem, museli do slávistického stánku naběhnout záchranné složky hasičů, které zasahovali na hlavní tribuně. Zde propukl požár pod střechou Sinobo Stadium, kde měli hořet dřevěné latě. Fanoušci tak museli okamžitě stadion opustit.

Nakonec hasiči dokázali nebezpečí zažehnat a už po pár minutách vydalo slávistické vedení na Twitteru oficiální prohlášení:

„V Edenu se od světlice vznítila střecha novinářské části stadionu. Požár se podařilo rychle uhasit, na místo dojíždí jednotka pražských hasičů, aby zkontrolovala místo požáru.“

 

Související články:

Reklama