Reklama
Loading...
Reklama

Šílenství. Slovo, které nejlépe popisuje čtvrteční duel druhého předkola Evropské ligy mezi srbským celkem Bačka Topola a rumunským FCSB. Hosté zvítězili až v penaltovém rozstřelu, ukazatel skóre po základní hrací době totiž hlásal remízu 4:4 a po prodloužení 6:6. O dvanáctigólovou přestřelku se nejvíce zasloužila nemoc Covid-19, která zdecimovala kádr FCSB.

Pozitivní test na koronavirus má v tuto chvíli 17 členů klubu, z nichž 9 představují hráči (mezi nimi se nachází například i kapitán Florin Tanase) a 8 management. Dalších pět hráčů A-týmu je navíc zraněno. Ve čtvrtek tak na lavičce seděli pouze tři náhradníci a do utkání museli zasáhnout i hráči z juniorky. FCSB má v tento moment také jen jednoho dostupného gólmana, devatenáctiletého Razvana Ducana. Nabízí se tedy otázka – kdo nastoupí do utkání proti Slovanu Liberec?

Jsem toho názoru, že odpověď nezná nikdo. V FCSB se ale v těchto chvílích rozhodně nenudí. Podle zpráv z rumunských médií nyní vedení klubu pracuje na rychlých příchodech. Také již kontaktovalo vedení domácí soutěže ohledně odložení zítřejšího utkání s nováčkem FC Arges. Šéfové tamního fotbalu jsou možnosti utkání přeložit spíše nakloněni, úspěch svých celků v Evropě považují za důležitější.

Bukurešťský klub také již potvrdil, že se zápas proti Liberci odehraje v Giurgiu. Na město Severočeši nemají dobré vzpomínky – již jednou zde totiž k utkání třetího předkola Evropské ligy nastoupili. Před šesti lety s místní Astrou vypadli. Nám v Čechách nezbývá než doufat, že liberečtí nezopakují tehdejší výsledek a proti oslabenému a rozhozenému FCSB vyhrají. Nejpravděpodobnější totiž je, že sestava Rumunů bude velmi podobná té, se kterou vyběhli naposledy v Srbsku.

 

Související články:

Reklama