Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: FC Slovan Liberec
Český fotbal, Zahraničí

Kdo bude hrát proti Liberci? FCSB má 17 nakažených koronavirem

Šílenství. Slovo, které nejlépe popisuje čtvrteční duel druhého předkola Evropské ligy mezi srbským celkem Bačka Topola a rumunským FCSB. Hosté zvítězili až v penaltovém rozstřelu, ukazatel skóre po základní hrací době totiž hlásal remízu 4:4 a po prodloužení 6:6. O dvanáctigólovou přestřelku se nejvíce zasloužila nemoc Covid-19, která zdecimovala kádr FCSB.

Pozitivní test na koronavirus má v tuto chvíli 17 členů klubu, z nichž 9 představují hráči (mezi nimi se nachází například i kapitán Florin Tanase) a 8 management. Dalších pět hráčů A-týmu je navíc zraněno. Ve čtvrtek tak na lavičce seděli pouze tři náhradníci a do utkání museli zasáhnout i hráči z juniorky. FCSB má v tento moment také jen jednoho dostupného gólmana, devatenáctiletého Razvana Ducana. Nabízí se tedy otázka – kdo nastoupí do utkání proti Slovanu Liberec?

Jsem toho názoru, že odpověď nezná nikdo. V FCSB se ale v těchto chvílích rozhodně nenudí. Podle zpráv z rumunských médií nyní vedení klubu pracuje na rychlých příchodech. Také již kontaktovalo vedení domácí soutěže ohledně odložení zítřejšího utkání s nováčkem FC Arges. Šéfové tamního fotbalu jsou možnosti utkání přeložit spíše nakloněni, úspěch svých celků v Evropě považují za důležitější.

Bukurešťský klub také již potvrdil, že se zápas proti Liberci odehraje v Giurgiu. Na město Severočeši nemají dobré vzpomínky – již jednou zde totiž k utkání třetího předkola Evropské ligy nastoupili. Před šesti lety s místní Astrou vypadli. Nám v Čechách nezbývá než doufat, že liberečtí nezopakují tehdejší výsledek a proti oslabenému a rozhozenému FCSB vyhrají. Nejpravděpodobnější totiž je, že sestava Rumunů bude velmi podobná té, se kterou vyběhli naposledy v Srbsku.

 

Související články:

Reklama