Reklama
Loading...
Reklama

Lukáš Droppa. Hráč, na kterého si vzpomene snad každý fotbalový fanoušek v Česku. Nejvíce se proslavil díky tomu, že ho vítal starosta tureckého Bandirmasporu nebo nečekanou pozvánkou do reprezentace. Nečekanou pro nás fanoušky, ale i pro něj samotného.

Když v roce 2016 oznámil Karel Jarolím nominaci na kvalifikační utkání MS 2018 proti Německu a Ázerbájdžánu, objevilo se zde jméno, které znal málokdo – Droppa, tehdy hráč ruského Tomsku.

Svůj debut si připsal hned v prvním utkání, kdy nastoupil na poslední 26 minut proti Německu. V dalším zápase se objevil dokonce v základní sestavě. A do nominace se dostal také v následujícím reprezentačním srazu. Odehrál dohromady 90 minut a to proti Norsku a Dánsku. Nikdy příště se už však do reprezentace nepodíval.

Úcta v Turecku, ticho v Kazachstánu

Na jaro roku 2017 přestoupil do druhé turecké ligy. Do týmu odešel jako volný hráč, když se dohodl v Tomsku na rozvázání smlouvy kvůli finančním problémům klubu. Bandirmasporu měl pomoct od sestupu do třetí ligy. To se ovšem nepovedlo. Při přestupu ho tehdy vítal dokonce starosta, fanoušci klubu se s ním chtěli fotit a projevovali mu úctu.

V klubu ale vydržel pouze půl roku a z Turecka se odstěhoval na Slovensko. Tam ho jako volného hráče přivedl Slovan Bratislava, kde Lukáše doporučil právě Jarolím. Ve Slovanu se upsal na rok ale odehrál zde pouze podzimní část. Jaro už proseděl pouze na tribuně.

Další jeho angažmá bylo v Kazachstánu, kde strávil dvě sezóny v týmu Šachtar Karaganda. Naskočil zde dohromady do 24 zápasů, ani jeden vstřelený gól, jen tři žluté karty.

Droppa Slovan Bratislava
Lukáš Droppa v dresu Slovanu Bratislava / Zdroj: Slovan Bratislava

Rumunská jízda

Na začátku minulé sezony odešel, znovu jako volný hráč, tentokrát do rumunského Gaz Metanu. Zde to byl skvělý ročník jak pro Droppu, tak i pro jeho tým.

Klubu se podařilo postoupit do skupiny o titul. Ten Gaz Metan sice nakonec nezískal, ale i tak šlo o úspěch. Letos na podzim se v týmu dokonce potkal s dalšími Čechy. Ze Zlína jako volný hráč přišel stoper Ondřej Bačo a z Ostravy Tomáš Smola, který se momentálně vrací zpět do České republiky. Zde by měl znovu hájit barvy Opavy.

Letošní sezóna Gaz Metanu není podle představ vedení. Po šestém kole došlo na nutnou změnu trenéra, což znamenalo i vypadnutí ze sestavy pro bývalého české reprezentanta.

Droppa se tak rozhodl pro odchod, v Rumunsku však bude působit i nadále. Angažmá získal totiž v tamějším 13. celku tabulky Voluntari. S klubem podepsal smlouvu do léta roku 2022.

Premiéra pro něj bude obzvlášť pikantní. Čeká jej totiž půda jeho bývalého zaměstnavatele, Gaz Metanu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama