Reklama
Loading...
Reklama

Český fotbalový obránce a bývalý reprezentant Theodor Gebre Selassie ukončí své působení ve Werderu Brémy a po devíti letech se vrátí na českou ligovou scénu. Skončí tak jeden zajímavý příběh českého fotbalisty v zahraničí. Česká liga může naopak zažít jeden zajímavý comeback a všichni budou rádi, když se odehraje za přítomnosti diváků, jež se nyní v omezeném počtu vrací na tribuny. Jaký dres oblékne v příštím ročníku český fotbalista s kořeny v Etiopii?

Theodor Gebre Selassie se vydal na sever Německa v roce 2012 poté, co oslavil mistrovský titul se Slovanem Liberec. S Werderem nezažil období přílišné fotbalové hojnosti, ale postupně se z něj stala klubová ikona. Dnes o sobě může říct, že si připsal jako cizinec největší počet startů v dresu “Die Grün-Weissen”. Zde překonal i klubovou ikonu peruánského útočníka Claudia Pizarra. On sám mu po zdolání mety 250 zápasů gratuloval. Všichni nyní věří, že se nebude konat sestupový scénář a český fotbalista se dočká důstojného loučení.

Přichází však také otázka, v dresu jakého českého klubu si rodák z Třebíče svou fotbalovou kariéru prodlouží. Jako první přijde na mysl pochopitelně Slovan Liberec. Prožil v něm největší část své kariéry v rámci české nejvyšší soutěže a je výrazně podepsan pod jeho posledním titulem. Už když tým opustil krátce po mistrovských oslavách, hráli si možná fanoušci s myšlenkou jeho pozdějšího návratu. 

Zuby si na něj brousí i největší liberecký rival Jablonec v čele s někdejší hlavou českého fotbalu Miroslavem Peltou. Ten se ho podle informací deníku Sport snaží přemluvit, aby způsobil bolest na libereckém fotbalovém srdci. I z toho důvodu bude zajímavé sledovat boj o druhé místo v ligové tabulce. Pokud by z něj vyšel vítězně Jablonec, stala by se tamní Střelnice ještě atraktivnější adresou. S možností zahrát si Ligu mistrů musí přicházet jisté pokušení.

Liberecký scénář však prý zůstává stále nejpravděpodobnější. Slovan však bude muset zabrat v boji o fotbalovou Evropu, aby připravil pro případného navrátilce důstojné uvítání.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Rozloučí se Gebre Selassie s trofejí nad hlavou?
  • Možnost setrvání Theodora Gebre Selassieho
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama