Reklama
Loading...
Reklama

Ani dva zahrávané pokutové kopy nestačily ostravskému Baníku k bodovému zisku. Mladá Boleslav, která v předešlých třech jarních kolech nedokázala ani jednou skórovat, dokázala během zápasu s Ostravou rozvlnit síť hned třikrát.

Už úvod měl pro Baník vyloženě katastrofální scénář, po patnácti minutách totiž prohrával o dvě branky. Na krásnou střelu Budínského z osmé minuty z přímého kopu navázal v minutě patnácté Ladra. Ještě do poločasu z penalty snížil na rozdíl jediné branky Patrizio Stronati.

V druhém poločase se naskytla jedinečná šance na vyrovnání, Baník opět kopal pokutový kop. Stronati zvolil prakticky totožné místo jako u první penalty, a Šeda, který už napoprvé vystihl směr, tentokrát jeho pokus chytil. Přesto se Baník dočkal vyrovnání, v 85. minutě míč do branky ve skluzu usměrnil Svozil. Ostravané přesto neuhráli ani bod. Tři minuty na to totiž ze závaru po rohovém kopu míč na několik pokusů do branky protlačil Klíma a zajistil tak Mladé Boleslavi cenné tři body. Baník propásl šanci dostat se na třetí pozici ligové tabulky a je čtvrtý o bod právě před svým dnešním soupeřem. Třetí je Jablonec se ziskem 40 bodů, Baník jich má 38.

Reklama