Reklama
Loading...
Reklama

Karviná oznámila příchod poslední zimní posily. Tou se stal Leonardo Pereira. Třiadvacetiletý obránce se stal dalším brazilským fotbalistou v klubu. Pravý bek se Slezany podepsal smlouvu do konce června 2022.

Zdá se, že Karviná buduje brazilskou kolonii. Leonardo Pereira Dos Santos je v týmu již čtvrtým hráčem z této jihoamerické země. Pravý obránce přišel ke Slezanům z celku Ponte Preta, které hraje druhou nejvyšší brazilskou ligu. V nedávno skončené sezoně bek odehrál 11 zápasů, ve kterých si připsal jednu gólovou asistenci.

„Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku,“ okomentoval přestup sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Debut v dresu Slezanů může Pereiru čekat již v neděli, kdy se aktuálně 11. celek tabulky první ligy střetne s Libercem. Je nicméně reálné, že pravý bek bude potřebovat více času na aklimatizaci s lokálními podmínkami a na přizpůsobení se české lize. Působení v Karviné je navíc pro obránce prvním zahraničním angažmá. Adaptaci v novém týmu Pereirovi usnadňují krajané. Z Brazílie na soupisce figurují obránce Eduardo Santos, středopolař Jean Mangabeira a útočník Rafael Tavares.

„Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ uvedla nová posila Slezanů.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama