Reklama
Loading...
Reklama

Staronový trenér Karviné Jozef Weber získal díky reprezentační přestávce více času na mapování změn ve fotbale v týmu z těšínského Slezska. Vzhledem k současné pozici karvinského týmu v tabulce a kritické situaci v některých týmech pod ním má někdejší záložník Jablonce čas přemýšlet i o příští sezoně. Zápasy české nejvyšší soutěže můžeme v Karviné sledovat již pátou sezónu v řadě a existuje tak zde potenciál udržet stabilnější ligovou pozici. Nyní přichází otázka ohledně pokračování nejvýraznější klubové osobnosti.

Český útočník s řeckými kořeny Michal Papadopulos dal při návratu na českou fotbalovou scénu přednost Karviné před Baníkem Ostrava a měl za úkol stát se dalším lákadlem pro místní fotbalové fanoušky. Útočníka, jež má ve svém fotbalovém životopise kluby jako Arsenal, německý Leverkusen či nizozemský Heerenveen, by vzal v dnešní situaci každý klub karvinské velikosti. Nechci tímto klub žádným způsobem dehonestovat, ale i jeho současní představitelé dokáží jistě pracovat s fakty o současné české, moravské a slezské fotbalové realitě.

Když se podíváme na celou kariéru baníkovského odchovance, najdeme v ní celkem dvanáct profesionálních klubů, přičemž ve všech případech probíhalo loučení se zaměstnavatelem v tichosti a bez ovací. Postupně scházel z očí a někdy se mluvilo o nenaplněném fotbalovém talentu. Příchod do Karviné naznačoval cíl dohrát pestrou kariéru v rodném kraji a posléze například pomáhat s výchovou mladých talentů. V této sezoně však zatím ukazuje, že týmu má i na hřišti stále co dát.

Když Jozef Weber nahrazoval na karvinské lavičce slovenského trenéra Juraje Jarábka, dostal jistě za úkol spřádat plány na příští sezonu. Všichni budou rádi, když se do konce tohoto ročníku v souvislosti s Karvinou nebude dít nic převratného. Pokud by se staronovému trenérovi podařilo přesvědčit Michala Papadopulose k prodloužení jeho účinkování na Městském stadionu v roli hráče, jednalo by se také o slušný manažerský počin. Klub je možná poučen z účinkování brankáře Jana Laštůvky, jež při svém příchodu mluvil o ukončení kariéry v tomto klubu.

Ten se sem vrátil v roce 2016, ale za rok se vydal na nepodařené angažmá ve Slavii. Když se vracel do zaslíbeného regionu, vybral si dres ostravského Baníku a v něm ho můžeme vidět i dnes. Představitelé ostravského klubu patrně i lehce ranilo, když si po návratu ze zahraničí vybral Michal Papadopulos tým z Karviné. Útočníkův návrat do Ostravy se nyní jeví jako nereálný. Pokud by alespoň o rok prodloužil své působení v městě na řece Olši, mohl by působit i jako prodloužená ruka trenéra Webera a představoval by jisté pojítko s týmem. To by mohlo celému týmu rovněž pomoct k lepším výsledkům. Vzhledem k současné situaci se nedají předpokládat závratné změny v kádru během letní přestávky. Prodloužení smlouvy Michala Papadopulose by si mělo karvinské vedení stanovit jako prioritu.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Trenér Weber má před sebou další výzvu
  • Michal Papadopulos nemusí po sezoně napsat tečku za kariérou
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama